پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: با ادامه نگرانی ها از اختلال در عرضه نفت خاورمیانه و شمال آفریقا قیمت نفت در معاملات پنج شنبه ۴۱ سنت افزایش یافت و به ۱۰۷ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از رویترز، ادامه نگرانی ها از اختلال در عرضه نفت خاورمیانه و شمال آفریقا موجب شد که قیمت هر بشکه نفت امروز افزایش یابد و به ۱۰۸ دلار نزدیک شود، اما افزایش ارزش دلار مانع از افزایش هر چه بیشتر قیمت ها شد.
در حالی که سرمایه گذاران پیش بینی های خود در مورد افزایش عرضه نفت لیبی را با نگرانی ها در مورد افزایش مجدد تنش بین دولت و شورشیان در این کشور آفریقایی تعدیل کردند، قیمت نفت برنت در این هفته با نوسانات محدودی همراه بود.
ریک اسپونر، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «قیمت نفت برنت در مقایسه با نفت وست تگزارس اینترمدییت در حال حاضر با ثبات تر به نظر می رسد.»
بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه، پس از ۲۰ سنت کاهش در جلسه گذشته، امروز با ۴۱ سنت افزایش به بشکه ای ۱۰۷ دلار و ۵۶ سنت رسید.
قیمت نفت خام آمریکا نیز که روز چهارشنبه به دلیل افزایش حجم ذخایر نفت خام در نقطه تحویل نفت کوشینگ اوکلاهاما با یک دلار و ۳۴ سنت کاهش به پایین ترین رقم شش هفته اخیر رسیده بود، امروز با ۴۳ سنت افزایش به ۹۲ دلار و ۷۶ سنت رسید.
در حالی که حجم ذخایر نفت خام در کوشینگ افزایش داشته، بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مجموع ذخایر نفت خام آمریکا در یک هفته منتهی به ۳ ژانویه، ۲.۷ میلیون بشکه کاهش یافته است.
حجم کلی ذخایر نفت خام آمریکا در شش هفته متوالی، مجموعا ۳۳.۵ میلیون بشکه کاهش یافته که بیشترین کاهش ذخایر در طول ۶ هفته از اکتبر ۱۹۹۰ تاکنون بوده است.
انتهای پیام / / ۲۳

کد خبر: 92666

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT