پربازدیدترین ها

در آخرین روز معالاتی هفته

خبرگزاری تسنیم: معاملات آخر هفته بورس انرژی در کنار معاملات روزانه برق، با داد و ستد حلال ۴۱۰ پالایش نفت آبادان و حلال ۴۰۲ پالایش نفت شیراز به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم؛ در آخرین روز معالاتی این هفته بورس انرژی، در بازار مشتقه، ۸۶۳ قرارداد سلف موازی استاندارد برق در دو نماد بار پایه و میان باری روزانه معامله شد.
بر اساس این گزارش؛ تعداد معاملات صورت گرفته در تابلو برق ۱۳ مورد و ارزش کل آن ۴ میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال بود.
روز چهارشنبه در بازار فیزیکی هم ۳۷۸ هزار لیتر حلال ۴۱۰ پالایش نفت آبادان عرضه شد و به فروش رسید. فعالان صنعت رنگ و رزین این محموله را ۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال خریدارای کردند. خریدار این محصول با ابراز رضایت از فرایند خرید حلال در بورس انرژی خواستار عرضه های بیشتر انواع حلال به خصوص حلال ۴۱۰ شد.
در ادامه معاملات دیروز در رینگ داخلی ۴۰ هزار لیتر حلال ۴۰۲ شیراز هم به ارزش ۷۶۴ میلیون ریال معامله شد.
همچنین ۳۲۳۰ بشکه میعانات گازی پالایش گاز ایلام هم در دقایق پایانی بازار به فروش رسید. ارزش این محموله ۶ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال بود و محصول گاز مایع صنعتی یا " ال پی جی " تولیدی پتروشیمی بندر امام هم عرضه شد ولی توافقی برای خرید آن انجام نشد.
با پایان زمان داد و ستد در دو بازار فیزیکی و مشتقه(تابلو برق) ارزش کل معاملات آخرین روز معالاتی هفته بورس انرژی به ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال رسید.
انتهای پیام /

کد خبر: 92667

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT