پربازدیدترین ها

به دلیل کاهش ذخایر نفت آمریکا و اعتراضات آفریقا

به دنبال نگرانی ها در مورد عرضه نفت لیبی و کاهش ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت برنت به نزدیک ۱۰۸ دلار در هر بشکه رسید و بهای نفت خام آمریکا هم با کاهش ۲۹ سنت به پایین ترین بهای خود در شش هفته اخیر به ۹۲.۶۲ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین المللخبرگزاری فارسبه نقل ازرویترز،به دنبال نگرانی ها در مورد عرضه نفت در خاورمیانه(ادامه اعتراضات لیبی و سودان) و انتظارها برای وقوع یک کاهش دیگر در ذخایر نفتی آمریکا، قیمت نفت امروز پنج شنبه به نزدیک ۱۰۸ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته اسیونر تحلیل گر بازار نفت در سیدنی، نفت برنت در حال حاضر در مقایسه با دیگر بازارهای جهانی به یک وضع نسبی دست پیدا کرده است.

بهای نفت برنت در لحظه تنظیم این گزارش برای تحویل در ماه فوریه به ۱۰۷.۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

بهای نفت خام آمریکا با کاهش ۲۹ سنت به ۹۲.۶۲ دلار در هر بشکه رسید. این پایین ترین سطح قیمت در شش هفته اخیر بود که تحت تاثیر ذخایر نفتی اوکلاهاما گزارش شده است.

به گزارش فارس، حوادثاخیر سودان جنوبی(جوبا)، درگیری های داخلی لیبی، غرق شدن دکل نفتی در سواحل نروژ(قطب شمال)، ادامه انفجار لوله های نفتی یمن، کاهش ذخایر نفتی آمریکا، کاهش صادرات نفت عراق به دلیل بدی آب و هوا در منطقه بصره، تخریب لوله صادراتی نفت کرکوک به ترکیه، کاهش تولید نفت آمریکا به دلیل سردی آب و هوا، از مهمترین دلایل تاثیرگذار در کاهش و افزایش بهای نفت در هفته های اخیر بود.

انتهای پیام / ک

کد خبر: 92668

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT