پربازدیدترین ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: وزیر صنعت، معدن و تجارت همکاری دولت و بخش خصوصی را از الزامات توسعه کشور دانست و گفت: تجربه نشان داده است که هرجا به بخش خصوصی اطمینان واعتماد شده این بخش توانسته است به خوبی از عهده وظایف خود در راستای توسعه تجارت و تولید برآید.

به گزارشخبرگزاری تسنیم؛ محمد رضا نعمت زاده در هشتمین همایش سالانه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی که با محور بخش خصوصی و فرصتهای پیش رو در دولت تدبیر و امید برگزار شده بود با اشاره به اینکه تسهیل امور یکی از وظایف مهم دولت در مواجه به بخش خصوصی است تاکید کرد: تلاش می کنیم تا ضمن رفع مشکلات، حامی خوبی برای توسعه و حضور بیشتر بخش خصوصی در عرصه تولید کشور باشیم.
وی گفت: چرا باید بخش خصوصی از دولت جدا باشد از این رو نزدیکی بیشتر دولت به بخش خصوصی و رونق فضای کسب و کار از اهداف مهم ما خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ماندن در جایگاه جهان سومی را برای کشورمان درست ندانست و گفت: تلاش می کنیم با همه توان خود را به کشورهای توسعه یافته نزدیک کنیم.
مهندس نعمت زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تاکنون حمایت خوبی از بخش خصوصی بزرگ به عمل نیامده است تصریح کرد: برای حضور در عرصه رقابت خارجی ناگزیر هستیم به سمت حمایت از بخش خصوصی بزرگ برویم موضوعی که طی این سالها کمتر مورد توجه قرار گرفته است چرا که بدون داشتن بخش خصوصی توانمند چگونه می توان به حضور کمتر بخش دولتی چشم دوخت.
وی همچنین با بیان اینکه حضور بخش دولتی نیز باید با وضع قوانین و مقررات مشخص انجام شود تاکید کرد: در واقع هر کجا که بخش خصوصی توان حضور ندارد می توان از نقش بخش دولتی برای پیشبرد برنامه ها استفاده کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اعتماد به بخش خصوصی را لازمه تحول بخش تولید و تجارت دانست و گفت: مسئولان باید جسارت داشته باشند و دراین راستا به دنبال آزادسازی، مقررات زدایی و رفع موانع باشند.
وی ادامه داد: البته با وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین بانک مرکزی تعاملات خوبی صورت گرفته اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.
وی قفل و بندهایی که برخی ضوابط و مقررات دست و پاگیر بر پای حضور توانمند بخش خصوصی زده است اشاره کرد و گفت: این عوامل موجب سرخوردگی و بخش خصوصی در عرصه تجارت و تولید خواهد شد که تلاش می کنیم این موارد را به حداقل برسانیم.
نعمت زاده با اشاره به برخی اقدامات که به منظور حمایت از بخش خصوصی صورت گرفته است افزود: لایحه حمایت از تولید تدوین و به زودی به هیئت وزیران و سپس مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود همچنین اصلاح قانون مالیاتها نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار است و مراحل خود را سپری می کند.
وی ضمن تاکید دوباره اینکه بخش خصوصی در میدان عمل خود را بیشتر نشان دهد خطاب به آنان گفت: در حال حاضر شرایط برای جلی و جذب سرمایه گذاری آنان مهیاست چرا که ممکن است طی سالهای اخیر منابع آنها به سوی دیگر بازارها جذب شده باشد.
نعمت زاده از آنان خواست تا با جلب و جذب دوباره سرمایه های خود به سمت تولید و تجارت رونق را بار دیگر به این بخش از اقتصاد کشور باز گردانند.
انتهای پیام /

کد خبر: 92669

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT