پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: در حالی که آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا موجب کاهش جذابیت بازار طلا شده است قیمت طلا امروز یک دلار کاهش یافت و به ۱۲۲۸ دلار در هر اونس رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، در حالی که آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا موجب کاهش جذابیت بازار طلا شده و سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمارهای بیشتری در این هفته برای ارزیابی دقیقتر میزان ترمیم اقتصاد آمریکا هستند، قیمت طلا امروز پس از ۲ جلسه کاهش تغییر کمی را شاهد بود.
قیمت هر اونس طلا پس از کاهش یک درصدی در دو جلسه گذشته، امروز با ۱ دلار کاهش به ۱۲۲۸ دلار رسید.
صورت مذاکرات نشست روزهای ۱۷ و ۱۸ دسامبر فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه منتشر شد و نشان داد که بسیاری از اعضای کمیته سیاست گذاری این بانک خواهان تعدیل محتاطانه سیاست ماهیانه خرید اوراق قرضه این بانک هستند.
بارناباس گان، تحلیلگر بازار طلا در این باره به رویترز گفت: عامل اصلی در بازار طلای امسال این است که فدرال رزرو چگونه قرار است تعدیل سیاست پولی خود را پیش ببرد.»
وی افزود: «چشم انداز اقتصادی آمریکا مساعد به نظر می رسد، و طلا به عنوان کالایی که با دلار ارزیابی می شود، در صورت ادامه تعدیل سیاست بانک مرکزی آمریکا به تقویت ارزش دلار حساسیت نشان خواهد داد.»
بر اساس گزارش های منتشر شده، کارفرمایان بخش خصوصی آمریکا در ماه دسامبر استخدام ها را با بیشترین شتاب ۱۳ ماه گذشته ادامه داده اند. این آمارها موجب شد که ناظران انتظار داشته باشند آمارهای کلی از میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در آمریکا که در اواخر این هفته از سوی دولت منتشر خواهد شد، رشد قابل توجه اقتصاد این کشور در پایان سال ۲۰۱۳ را تایید کند.
بازارها تمام توجه خود را معطوف گزارش ادعاهای هفتگی بیکاری که روز پنجشنبه منتشر می شود و همچنین گزارش میزان فرصت های شغلی ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی آمریکا که روز جمعه منتشر خواهد شد، نموده اند.
اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری جهان در بازار طلا اعلام کرد، حجم دارایی هایش روز چهارشنبه ۱.۵۰ تن کاهش یافته و به ۷۹۳.۱۲ تن رسیده است.

انتهای پیام / / ۲۴

کد خبر: 92678

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT