پربازدیدترین ها

گزارش فارس از تحولات حوزه بازرگانی و تجارت در هفته ای که گذشت

اعلام جزئیات سبد کالایی، عدم شفافیت در خصوص اجرا یا عدم اجرای پیمان سپاری ارزی و برخورد دوگانه با طرح شبنم از مهمترین اخبار و رویدادهای هفته جاری در حوزه بازرگانی و تجارت بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری فارس، در هفته جاری مدیر اجرایی طرح سبد کالایی جزئیات کامل این سبد را در یک نشست خبری اعلام کرد.

بهمن حاج علی اعلام کرد که این سبد به صورت کاملا رایگان، غیر قابل فروش بوده و از اول بهمن ماه توزیع می شود.

او همچنین گفت: محتوای سبد برای همه خانوارها یکسان بوده و هیچ ارتباطی به تعداد نفرات خانوارها ندارد و اعتبار سبد کالایی در حساب یارانه ای سرپرستان خانوار شارژ می شود.

حاج علی گفت: از جامعه کارگری موردنظر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر سبد کالا می گیرند. البته روز گذشته محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اعلام کرد: ممکن است بازنشستگان تأمین اجتماعی سبد اول را دریافت نکنند.

بنابراین گزارش، یکی دیگر از اخبار مهم هفته جاری در خصوص لغو یا عدم لغو پیمان سپاری ارزی است چرا که سازمان توسعه تجارت مصوبه ای را منتشر کرد که بر اساس آن معافیت مالیاتی صادرکنندگان به صورت رسمی ابلاغ شد.

البته در این مصوبه اعلام شده بود که دو بخشنامه قبلی که مربوط به تعهد ارزی صادرکنندگان است نیز لغو شده است، اما تلاش خبرنگار فارس برای پیگیری این موضوع به آنجا رسید که گمرک همچنان از صادرکنندگان تعهد ارزی دریافت می کند.

در این خصوص محمد لاهوتی به فارس اعلام کرد که مصوبه لغو تعهد ارزی هنوز به گمرکات کشور ابلاغ نشده است.

به گزارش فارس یکی دیگر از اتفاقات مهم حوزه بازرگانی در هفته جاری مربوط به برگزاری نشست نمایندگان اتاق بازرگانی تهران است، چرا که در این نشست یحیی آل اسحاق از کسری احتمالی بودجه دولت در سال ۹۳ و عدم توجه دولت به طلب پیمانکاران در لایحه بودجه ۹۳ انتقاد کرد. همچنین محمد مهدی راسخ نیز در این نشست از تغییرات پیاپی مدیران تامین اجتماعی در ۶۰ سال گذشته انتقاد کرد و گفت: هر مدیر تامین اجتماعی کمتر از ۲ سال در سمت خود باقی مانده و این تغییرات پی درپی مشکلات زیادی را در صندوق تامین اجتماعی بوجود آورد، لذا ساختار این صندوق باید تغییر کند.

همچنین محمد طحانپور رئیس اتحادیه کشوری لوازم خانگی از برخورد دوگانه با طرح شبنم انتقاد کرد و گفت: گمرکات کشور برای ورود کالا هیچ الزامی به دریافت طرح شبنم نمی کنند، اما وقتی کالا وارد فروشگاه ها می شود بازرسین صنفی به دلیل نداشتن طرح شبنم واحدها صنفی را جریمه کرده و به جرم قاچاق فروشی به تغزیرات معرفی می کند.

به گزارش فارس، در هفته ای که گذشت هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران در خصوص لغو ممنوعیت خرید ملک و ساختمان توسط بانک ها اعتراض کردند.

همچنین در کمیته ماده ۷۶ که با حضور بذرپاش و آخوندی در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، رفع موانع انتقال اشخاص حقوقی به مناطق آزاد مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام / ک

کد خبر: 92697

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT