پربازدیدترین ها

قائم مقام وزیر نیرو در پاسخ تسنیم عنوان کرد

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه این وزارت توجه ویژه به توسعه انرژی های نو دارد، گفت: بورس و بازار برق نیازمند حضور جدی سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازمشهد مقدس، ستار محمودی دقایقی پیش در همایش ائمه جماعات و مسئولان امور فرهنگی و دینی صنعت آب و برق کشور در دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: بحثآب نیازمند شرایط آب و هوایی منطقه بوده و در سال گذشته و امسال مقداری خشکسالی و کاهش بارندگی را شاهد بوده ایم.

وی افزود: در سال گذشته در منطقه خراسان رضوی ۳۰ درصد کاهش بارندگی و امسال نیز نسبت به سال مشابه ۱۵ درصد کاهش بارندگی داریم.

قائم مقام وزیر نیرو گفت: آب این کلانشهر از منابع مختلف زیرزمینی و سدها تامین می شود، ۲۰۰ تا ۲۴۰ میلیون مترمکعب در سال مصرف آب یک کلانشهر بوده که در سالهای آینده به ۳۰۰ میلیون مترمکعب می رسد و در حال حاضر بخشی از منابع آبی استانها با کمبودهایی مواجه است.

محمودی با بیان اینکه برنامه ریزی برای جیره بندی آب مشهد مقدس وجود دارد، خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که با مدیریت منابع آب مشهد تامین شود، البته به این مسئله باید تاکید کرد که مصارف بسیار بالا و اصراف باید مورد توجه قرار گرفته و عموم مردم جلوگیری از اصراف را همراه با صرفه جویی در رأس برنامه های روزمره خود قرار دهند.

به گفته وی بحثجیره بندی آب مشهد وجود ندارد بلکه منابع آب این شهر به شرط مصرف صحیح تامین می شود.

قائم مقام وزیر نیرو رقابت پذیری در مسئله برق را یک مولفه قوی و اساسی توصیف کرد و گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده برق با آن چیزی که حاصل می شود تفاوت چشمگیری داشته و تا زمانی که این تفاوت جبران نشود امکان سرمایه گذاری جدید برای احداثنیروگاه های جدید با مشکل مواجه می شود، از همین حیثوزارت نیرو در حال پیگیری است تا از جهاتی نظیر تغییر مسائل تعرفه ای، سرمایه گذاری بخش خصوصی برق را بیشتر کند.

محمودی اظهار کرد: باید به سمتی برویم که نیازهای برق از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی مرتفع شود، در حال حاضر بازار برق وجود دارد اما نیازمند سرمایه گذاری بیشتر و حضور پررنگ تر بخش خصوصی بوده و امیدواریم با حضور سرمایه گذاران در بورس برق شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم.

وی با اشاره به وضعیت توسعه انرژی پاک تاکید کرد: انرژی پاک نسبت به دیگر انرژی ها کمتر به آن پرداخته شده است اما وزارت نیرو توجه قوی و جدی به مسئله انرژی پاک دارد.

قائم مقام وزیر نیرو خاطرنشان کرد: انرژی پاک قیمت پایه خرید بالایی داشته و از همین حیثسرمایه گذاران بهتر جذب سرمایه گذاری در حوزه انرژی های پاک می شوند.

انتهای پیام / آ

کد خبر: 92698

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT