پربازدیدترین ها

در حال تکمیل / لاریجانی در سالروز گرامیداشت واقعه طبس:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس گفت: حادثه طبس یک شوک بزرگ برای جریان استکباری بود و بعد از آن نتوانستند تا بعد از فروپاشی شوروی خودشان را پیدا کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامیخبرگزاری تسنیمبه طبس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم سی وچهارمین سالگرد شکست حمله نظامی آمریکا به شهرهای طبس که در امامزاده حسین بن موسی کاظم(ع) این شهرستان برگزار شد، این روز یک روز تاریخی برای ملت ایران و تأثیرگذار در حرکت بین المللی کشور در سه دهه اخیر خواند و گفت: امیدواریم خداوند کید مکاران را که هر روز به شکلی درآمده، به همان نحوی که در چنین روزی هجوم آمریکایی ها به طبس را خنثی کرد، به خودشان بازگرداند.

وی با بیان اینکه حادثه طبس باعثشد نام طبس به عنوان یک حادثه عجیب بین المللی شود، گفت: کتاب و مقاله های زیادی راجع به طبس در کشورهای غربی نوشته شده و در خاطرات برخی از مسئولین آمریکایی نیز مشخص است که حادثه طبس برای آنها دردآور بوده و کارتر و مسئولین امنیتی، وضعیت کاخ سفید را در این شرایط در خاطرات خود خوب شرح داده اند.

رئیس مجلس تصریح کرد: آمریکایی ها بعد از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدند عواملی که در ایران داشتند، هماهنگ کردند و در این صحرا فرود آمدند تا با بالگرد به ایران بیایند و مقاصد خود را اجرا کنند اما هیچ تصور نمی کردند در همان مراحل اول پرنده هایشان آنقدر سریع از بین بروند و در نوشته هایی که وجود دارد انسان دستپاچگی های مسئولان آمریکایی را کاملا درک می کند. چیزی که مهم است این است که حادثه طبس یک شوک بزرگ برای جریان استکباری بود و بعد از آن نتوانستند تا بعد از فروپاشی شوروی خودشان را پیدا کنند و بعد از فروپاشی شوروی بادی به خود گرفتند اما دوباره حوادثی رخ داد که ابهت آنها فرو ریخت.

لاریجانی تصریح کرد: انسان در این حادثه یک اراده مافوق طبیعی را درک می کند البته همه حوادثطبق اراده الهی است اما محسوس نیست ولی در حادثه طبس انسان کاملا درک می کند که نتیجه آن شکستی برای جریان مسلط بر دنیا بود. وقتی خاطرات مسئولین آمریکایی را نگاه کنیم، می بینم که در این حادثه حالت گریه به آنها دست داده بود.

وی اضافه کرد: بعد از این حادثه نیز مکر آمریکایی ها ادامه داشت، چون ضدیت آمریکایی ها با ما تمام نشد. آمریکایی ها بعد از آن جنگ را به ما تحمیل کردند و مأمور خود را فرستادند تا صدام را برای جنگ با ما تحریک کند و در طول جنگ نیز از طریق آواکس ها، اطلاعات نظامی به عراق می دادند اما بعد که دیدند باز حریف ایران نمی شوند، کمک های تسلیحاتی از جمله سلاح شیمیایی به عراق دادند که کشورهای بدبخت منطقه نیز به صدام پول می دادند و همه عراقی ها را علیه ایران بسیج کردند اما باز موفق نشدند و پس از آن هواپیماهای مسافربری ما را زدند.

انتهای پیام /

کد خبر: 142436

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT