پربازدیدترین ها

تکرار / تجریشی در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به وضعیت انتخاب رئیس این دانشگاه در کمیته جستجوی دانشگاه شریف گفت: گزینه های ریاست دانشگاه تا ۱۰ روز دیگر به شورای دانشگاه معرفی می شوند.

محمدحسین تجریشی عضو کمیته جستجو برای انتخاب رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، درباره تصمیم نهایی در این زمینه، گفت: گزینه های ریاست دانشگاه صنعتی شریف تا ۱۰ روز دیگر به شورای دانشگاه معرفی می شوند.

وی افزود: ۳۱ خردادماه آخرین جلسه شورای دانشگاه صنعتی شریف در این خصوص برگزار می شود که در این جلسه گزینه ها به شورای دانشگاه ارائه و شورا نیز گزینه ها را براساس دستورالعمل های موجود رای گیری می کند و براساس رای گیری انجام شده تعدادی از افراد را به وزیر علوم پیشنهاد می دهد تا وزیر از بین آنها یک نفر را به عنوان رئیس دانشگاه انتخاب کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه رئیس آینده دانشگاه از بین خود اعضای هیئت علمی این دانشگاه انتخاب می شود، به نظر وزیر علوم در این زمینه اشاره کرد و گفت: وزیر علوم براساس پیشنهادات کمیته جستجوی این دانشگاه، یک نفر را به عنوان رئیس این داشنگاه انتخاب می کند.

تجریشی یادآور شد: تعداد کنونی اعضاء و گزینه های معرفی شده به شورا حدود ۱۰ نفر است و می توان آنها را از نظر داشتن برنامه و بررسی های لازم مدیریت کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر ریاست دانشگاه صنعتی شریف به شما پیشنهاد شود آیا می پذیرید؟ گفت: اگر پیشنهاد شود حتماً به آن فکر می کنم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه در حال حاضر مجموعه ای از اساتید دانشگاه صنعتی شریف در این زمینه تصمیم گیری می کنند، افزود: هنوز تصمیم گیری شورا در این زمینه به اتمام نرسیده و شورا افرادی را که به عنوان گزینه مطرح هستند را بررسی می کند و از آنها برنامه می خواهد.

تجریشی با بیان اینکه گزینه های معرفی شده شناخته شده هستند، یادآور شد: این افراد براساس آئین نامه شورا باید دارای حداقل ۱۰ سال سابقه کار اجرایی، و داشتن رتبه بالای دانشیاری بوده و سوابق اجرایی در زمینه مدیریت دانشگاه را داشته باشند. البته حق شوراست که از آنها در خصوص راه کارهای مسائل دانشگاه و سیاست های آن برنامه بخواهند.

وی با بیان اینکه وظیفه کمیته جستجو، شناسایی افراد مناسب در این زمینه است، خاطرنشان کرد: تعداد این افراد طبق دستورالعمل باید کاهش یابد و البته تاکنون جو مثبت و خوبی در این زمینه حاکم بوده و احتمالاً کمیته جستجو تا ۱۰ روز دیگر کار معرفی گزینه ها به شورای دانشگاه را به پایان می رساند.

انتهای پیام /

کد خبر: 154024

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT