پربازدیدترین ها

معتمدی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری گفت: " تجاری سازی " بحثاصلی در سیاست های ابلاغی " علم و فناوری " است.

احمد معتمدی سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، در خصوص نقش دانشگاه ها در ابلاغ سیاست های علم و فناوری، گفت: نقش اصلی این سیاست ها، دانشگاه ها هستند، هر چند مراکز تحقیقاتی نیز در این زمنیه نقش دارند، اما دانشگاه ها در این خصوص نقش مهمتری دارند.

وی افزود: به نظر می رسد بحثاصلی در این سیاست ها تجاری سازی است. اینکه نتیجه تحقیقات دانشگاه ها و مراکز دانشگاهی چقدر وارد بازار شده و از نظر تولید علم چه قدر توانسته مفید واقع شود.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید راهکارهای مختلفی را برای اجرایی کردن این سیاست ها کشف و ارائه دهند، گفت: صنعت هم در این زمینه باید نقش خود را ایفا کند، اما بخش عمده آن بر عهده دانشگاه هاست.

معتمدی با اشاره به نقش دانشگاه های صنعتی در این زمینه، یادآور شد: دانشگاه های صنعتی مانند امیرکبیر، شریف و غیره در این بین نقش مهمتری دارند. این دانشگاه ها با استفاده از تجربیات خود در زمینه ارتباط با صنعت می توانند ساز و کار های جدیدی را پیش بینی کنند و وارد این عرصه شوند تا به نقش موثرتر دانشگاه ها در اجرایی شدن سیاست های ابلاغی کمک کنند که در این زمینه نیاز به همگرایی دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های صنعتی داریم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180585

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT