پربازدیدترین ها

اختصاصی تسنیم

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی وزارت کشور از دستور کار وزارت کشور برای اصلاح قانون انتخابات خبر داد و گفت: یکی از پروژه های وزارت کشور در این دوره اصلاح قانون انتخابات است و الان در مرحله تجزیه و تحلیل و کارهای مطالعاتی هستیم.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیماز دستور کار وزارت کشور برای اصلاح قانون انتخابات خبر داد و گفت: یکی از پروژه های وزارت کشور در این دوره اصلاح قانون انتخابات است که قانون انتخابات بروزرسانی شود و الان کار مطالعات آن شروع شده است.

وی افزود: قرار است ضعف هایی که در قانون انتخابات فعلی وجود دارد، رفع شود و الان در مرحله تجزیه و تحلیل و کارهای مطالعاتی هستیم.

سخنگوی وزارت کشور همچنین در مورد پیش نویس قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در مراحل نهایی است، اظهار داشت: آقای وزیر کشور به زودی پیش قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی را به دولت تقدیم خواهد کرد که نوآوری های قابل توجهی دارد و آقای دکتر رحمانی فضلی سر فرصت آنها را شرح خواهد داد.

امیری با اشاره به اینکه اخیراً جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برگزار شد، گفت: ۳۵ پرونده در این جلسه بررسی شد که ۵ پرونده مربوط به احزاب سیاسی بود و ۳۰ پرونده نیز صنفی و اقلیت های مذهبی بود.

وی در مورد بررسی پرونده تشکل " ندا " نیز اظهار داشت: هر وقت پرونده تشکل " ندا " تکمیل شود، قطعاً بررسی می شود.

امیری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اخیراً اعضای تشکل ندا گفته بودند که مدارک را به طور کل به وزارت کشور تحویل دادیم، پس نقایص پرونده چیست؟ اظهار داشت: شاید از جهت اعضای " ندا " مدارک تکمیل باشد ولی بالاخره ما کارشناسی می کنیم و مرامنامه با قوانین و مقررات تطبیق داده می شود و استعلاماتی از دستگاه های مربوطه گرفته می شود که وقتی این کارها انجام شد، در دستور کار کمیسیون ماده ۱۰ احزاب قرار می دهیم.

انتهای پیام /

کد خبر: 180596

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT