پربازدیدترین ها

خبرگزاری تسنیم: نهایت افزایش شهریه دانشگاه آزاد در آخرین جلسه هیئت امنا طی مصوبه ای ۱۵ درصد افزایش یافت، اما آنچه دانشجویان دانشگاه آزاد را متحیر کرد، افزایش شهریه های ثابت در کنار افزایش شهریه های متغیر بود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، در آستانه آغاز سال تحصیلی دانشگاه های کشور، افزایش شهریه های دانشگاه آزاد از جمله موضوعاتی است که در پی حاشیه های پیاپی این دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

افزایش شهریه ای که این بار شامل حال دانشجویان ورودی سال های گذشته دانشگاه آزاد هم شد و شهریه های ثابت را ۱۵ درصد افزایش داد.

رئیس دانشگاه آزاد درباره افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد گفته بود که " افزایش شهریه دانشگاه آزاد نسبت به تمامی موسسات غیرانتفاعی از همه کمتر است و می توانستیم شهریه ها را حتی تا ۲۵ درصد افزایش دهیم ".

علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد نیز در مورد افزایش شهریه دانشگاه آزاد گفته بود که " براساس مصوبه وزارت علوم این دانشگاه می تواند شهریه خود را به طور میانگین تا سقف ۲۵ درصد افزایش دهد و این میانگین از نظر وی بر حسب میزان مرغوبیت رشته محل است ".

مسئولان وزارت علوم بر عدم افزایش شهریه ثابت دانشجویان ورودی سال های گذشته دانشگاه های غیرانتفاعی تاکید دارند.

کارن ابری نیا مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این خصوص در گفت وگو باخبرگزاری تسنیممی گوید که وزارت علوم سقف افزایش شهریه های دانشگاه های غیرانتفاعی را ۲۵ درصد در نظر گرفت که این مسئله شهریه ثابت سال های گذشته را در بر نمی گیرد، یعنی دانشجوی ورودی سال های گذشته نباید در شهریه ثابت با افزایش شهریه ای مواجه شده باشد.

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم در این خصوص به خبرنگارخبرگزاری تسنیممی گوید که دانشگاه آزاد ساز خودش را می زند و وزارت علوم تلاش دارد دانشگاه آزاد در این زمینه قانون مند عمل کند.

مستند خبری " شهریه ای که دیگر ثابت نیست " کاری از گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، به تشریح به این موضوع می پردازد:

انتهای پیام /

کد خبر: 180606

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT