پربازدیدترین ها

حجت الاسلام قریشی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به آغاز ثبت نام هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی گفت: ستاد ازدواج دانشجویی برنامه هایی را برای ترویج ازدواج در بین دانشجویان مجرد در نظر دارد.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام میرمجید قریشی معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ترویج سنت حسنه ازدواج در میان جوانان به ویژه دانشجویان فرهیخته و تحکیم بنیان خانواده و مهارت افزایی زوج های دانشجو و با تأکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی، در دانشگاه های سراسر کشور ثبت نام هجدهمین دوره ازدواج دانشجویی از ۵ مهرماه همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس زوج های دانشجوی متقاضی حضور در این برنامه ها که تاریخ عقد آنها از اول مهرماه ۹۳ تا آخر مهرماه است، می توانند با مراجعه به سایت nahad. ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تأکید کرد: امسال نیز همچون سالهای گذشته هدیه ویژه مقام معظم رهبری به زوج های دانشجو در قالب سفر زیارتی ۳ روزه مشهد مقدس اهدا می شود.

حجت الاسلام قریشی گفت: باتوجه به دیدار اخیر دانشجویان با رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان، و تأکید معظم له به ضرورت سیاست گذاری برای ترغیب دانشجویان به ازدواج، ستاد ازدواج دانشجویی برنامه هایی را برای ترویج ازدواج در بین دانشجویان مجرد در نظر دارد. پیش بینی می شود امسال حدود ۵۰ هزار زوج دانشجو در این طرح شرکت کنند. طی چند سال برگزاری ازدواج دانشجویی، پایداری بالا و وجود کمترین میزان طلاق در ازدواج های دانشجویی در آمارهای رسمی ارایه شده، مشاهده می شود.

معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دلایل پایین بودن آمار طلاق در میان مخاطبان طرح ازدواج دانشجویی شرکت در دوره های مهارت افزایی و انتخاب آگاهانه است و برای این اساس طرح دوره های مجازی آموزش های قبل و بعد از ازدواج طراحی و در آینده نزدیک ارائه خواهد شد همان گونه که در تابستان گذشته حدود ۱۵ هزار دانشجوی مجرد در دوره های آموزشی قبل از ازدواج شرکت نمودند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180625

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT