پربازدیدترین ها

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در همدان:

خبرگزاری تسنیم: معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در همدان با بیان اینکه ایران به قدرت برتر نظامی در منطقه تبدیل شده است، گفت: سرکوبی داعش تنها یک بهانه برای آمریکا است تا بتواند شکست های قبلی خود در جنگ های مختلف منطقه را جبران کند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازهمدان، سردار علی شادمانی ظهر امروز در نخستین همایش قافله خورشید، گردهمایی فرماندهان دفاع مقدس، اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس تجربیات بسیاری را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و نظامی در اختیار مردم و مسئولان قرار داد.

وی با تأکید بر اینکه اگر مسئولان خواهان به بار نشستن آرمان های نظام اسلامی هستند باید از این تجربیات در راستای آرمان ها و اهداف خود استفاده کنند، عنوان کرد: نیروهای مسلح برای تقویت بنیه دفاعی خود از این تجربیات در راستای افزایش قدرت دفاعی خود بهره گرفت.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به جنگ فرسایشی در هشت سال دفاع مقدس که هزینه های زیادی را به کشور تحمیل کرد، گفت: امروزه به جای استراتژی فرسایشی باید از استراتژی دفاعی با آسیب شناسی و شناخت نقطه ضعف ها و تبدیل آن ها به عمق بخشی استفاده کرد.

شادمانی با بیان اینکه به کمک پدافند غیرعامل در لحظات اولیه جنگ، تأسیسات حفظ شده و می توان ضربات اولیه دشمن را جبران کرد، گفت: برای تداوم عملیات در این استراتژی، پدافند غیرعامل ساخته شد تا زیرساخت های لازم فراهم شده که تأسیسات در زمان جنگ آسیب پذیر نشوند.

وی با اشاره مسئله داعش و آمادگی نیروی هوایی در برقراری امنیت، بیان کرد: در این زمینه نیروهای زمینی در منطقه غرب کشور نیروهای خود را افزایش داد و به تقویت فعالیت های اطلاعاتی خود پرداخت.

شادمانی با بیان اینکه از تجربیات هشت سال دفاع مقدس در استراتژی امروز استفاده شده است، عنوان کرد: این استراتژی قدرتی را ایجاد کرد که کشور ایران به قدرت برتر نظامی در منطقه تبدیل شده و سبب تنزل اراده تجاوزگران می شود.

وی نیروهای مسلح کشور را در اوج قدرت دانست و ابراز کرد: سرکوبی داعش تنها یک بهانه برای آمریکاست تا بتواند شکست های قبلی خود در جنگ های مختلف منطقه را جبران کند.

معاون عملیات ستادکل نیروهای مسلح در خاتمه با اشاره به اینکه دفاع مقدس فرهنگ مقاومت و جهاد را به تصویر کشید، تأکید کرد: هشت سال دفاع مقدس به همراه خود، تجارب بسیاری را به همراه داشت که درس های خوبی را می تواند در اختیار دیپلمات ها، مدیران فرهنگی و اقتصادی کشور قرار دهد.

انتهای پیام / آ*

کد خبر: 180791

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT