پربازدیدترین ها

در حال تکمیل / نشست خبری استکبار و تکفیر، تیغ دولبه علیه مذاهب جهانی

خبرگزاری تسنیم: نویسنده کتاب امپریالیسم پست مدرن می گوید: جریان یهودی ها که خود را ملت منتخب می دانستند، اقدام به تحریف افکار توحیدی کردند. انگلیس هم علاقه خاصی به این جریان دارد و این را ادامه می دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، نشست خبری " استکبار و تکفیر، تیغ دو لبه علیه مظاهر جهانی " با حضور دکتر سید افقهی استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران، عیسی شاعر تحلیل گر مستقل مسائل سوریه و عضو گروه آشتی و صلح بین الادیان سوریه و همچنین اریک والبرگ نویسنده کتاب امپریالیسم پست مدرن و نویسنده و روزنامه نگار سابق هفته نامه الاهرام مصر با همکاری موسسه دیده بان درخبرگزاری تسنیمبرگزار شد.

در ادامه این نشست، اریک والبرگ نویسنده کتاب امپریالیسم پست مدرن با اشاره به جریان تکفیری اظهار داشت: برنامه تکفیر با دکترین وهابیت شروع شد و در حال حاضر جهان اسلام بیشتر بر اثر این فرقه شکل امپریالیسم را به خود گرفته و این طور در دنیا نمایش داده می شود. جریان ملی گرایی که در سال ۱۹۰۰ در اروپا شکل گرفت که اینها به شدت ملی و نژادپرست بودند که تا قبل از آن، جریان ملی گرا به این شکل در اروپا وجود نداشت اما اولین جریان ملی گرایی اروپا جریان بریتانیایی ها بوده است که خود را به عنوان نژاد برتر معرفی کردند که حتی در انی رابطه، کارگران انگلیسی نیز به خود فخر می فروختند که ما انگلیسی هستیم لذا این جریان آلمان ها نبود که نژادپرستی را اولین بار طرح کرد.

وی افزود: جریان یهودی ها که خود را ملت منتخب می دانستند، اقدام به تحریف افکار توحیدی کردند. انگلیس هم علاقه خاصی به این جریان دارد و این را ادامه می دهد. قبل از فروپاشی عثمانی افراد، مسالمت آمیز باهم زندگی می کردند اما انکلیس باعثتفرقه شد و عثمانی بر اثر آن دچار فروپاشی شد و میلیون ها نفر آواره شدند. در کشتار ارامنه که ترک ها انجام دادند، این رخداد بدی بود اما آنها هم کاری را کردند که اروپایی ها در اروپا انجام دادند.

" تکفیری ها کل این جریان را پیش زمینه جریان وهابیت می دانستند که معتقد به حذف جریان مخالف بود. شواهدی داریم که نشان می دهد که صهیونیست ها دارند از تکفیری ها برای ایجاد تفرقه حمایت می کنند و من مطمئن نیستم اما ظاهرا آمریکا هم از این جریان حمایت می کند حتی اگر حمایت هم نکرده باشند، همین که اجازه می دهند تفرقه میان مسلمانان ایجاد شده و عربستان هم چهره تنفرآمیز اسلام را نشان می دهد، این برای آمریکا نفع دارد. "

نویسنده کتاب امپریالیسم پست مدرن تصریح کرد: گروه هایی تشکیل شده اند که اخلاق گرا نیستند و شاید بعضی از آنها از اسرائیل پول دریافت می کنند و این منطق تفرقه افکنی، منطق امپریالیسم مدرن است.

والبرگ ادامه داد: عربستان به دلیل حمایت آمریکا راحت اسلام مدنظر خود را رواج می دهد. این منطقی است که اینها پیگیری می کنند.

انتهای پیام /

کد خبر: 180806

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT