پربازدیدترین ها

برنامه‌ریزی سفر پیش روی حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس در دستور کار مذاکرات محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسکو قرار دارد.

خبرگزاری ایرنا: برنامه‌ریزی سفر پیش روی حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به روسیه و دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس در دستور کار مذاکرات محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مسکو قرار دارد.
این دیدار که براساس برنامه پیش‌بینی شده اوایل فروردین ماه انجام می‌شود، نهمین ملاقات روسای جمهوری دو کشور از زمان آغاز به کار دولت یازدهم در ایران خواهد بود.

6 دیدار روحانی و پوتین در جریان نشست‌های بین‌المللی خارج از دو کشور از جمله اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شده و دو مذاکره نیز در تهران و شهر اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان فدراسیون روسیه بوده است. مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه در این باره اعلام کرده که اسناد پایه‌ای بسیار مهمی از جمله تسهیلات گمرکی، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، تسهیل در صدور روادید و حمایت از سرمایه‌گذاری بین دو کشور امضا شده است، تا روند پیشرفت همکاری‌ها پرشتاب‌تر شود. سفر دو روزه واعظی رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌ها و هیات همراه که از امروز(دوشنبه) آغاز می‌شود نیز در چارچوب توسعه روابط دوجانبه از جمله سیاسی و اقتصادی صورت می‌گیرد.
دیدار با نیکیفروف وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی، الکساندر نوواک وزیر انرژی و رئیس روسی کمیسیون مشترک همکاری‌ها و همچنین ایگور شووالف معاون اول نخست‌وزیر روسیه از جمله برنامه‌های کاری سفر واعظی به مسکو است. همچنین در چارچوب سفر رئیس‌جمهوری ایران به روسیه افزون بر مذاکرات با پوتین، حداقل پنج سند برای امضا در حال نهایی شدن است که یکی از آنها شامل لغو نظام روادید برای گروه‌های گردشگری بین 5 تا 50 نفر می‌شود. ادامه و گسترش همکاری‌های ارتباطی و فناوری، دفاعی، دیپلماتیک و منطقه‌ای به‌ویژه درباره سوریه نیز در مذاکرات مسکو بررسی خواهد شد تا ابعاد مناسبات ایران و روسیه بیش از پیش گسترده‌تر شود.

کد خبر: 343042

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT