پربازدیدترین ها

رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگوی تلفنی با وی بر پایبندی‌اش به تلاش‌ها برای تحقق صلح میان فلسطین و اسرائیل تأکید کرده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا در گفتگوی تلفنی با وی بر پایبندی‌اش به تلاش‌ها برای تحقق صلح میان فلسطین و اسرائیل تأکید کرده است.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با "سازنده " خواندن گفتگوی تلفنی خود با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که در این تماس مخالفتش را با تندروی و افراط‌گرایی اعلام و تأکید کرده با آمریکا برای رسیدن به توافق صلح با اسرائیل با پایبندی به اصل تشکیل کشور فلسطین، همکاری می‌کند.

این گفتگوی تلفنی و تاکید ترامپ بر پایبندی‌ کاملش به روند صلح در کاهش نگرانی‌های فلسطینی‌ها درباره نادیده گرفته شدن از سوی رئیس جمهرو آمریکا نقش داشته است.

محمود عباس اعلام کرد که وی به زودی با ترامپ در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

عباس همچنین در دیدار روز یکشنبه با هیاتی از شخصیت‌های مستقل فلسطینی از آمادگی کامل خود برای پایان دادن فوری به دودستگی‌ها میان اسرائیل و فلسطین از طریق تشکیل دولت وحدت ملی تأکید کرد.

وی گفت: دولت وحدت ملی باید به تعهدات سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) پایبند باشد و برای برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و شورای قانونگذاری آمده باشد.

عباس بر لزوم تقویت وحدت ملی فلسطین برای مقابله با چالش‌ها تأکید کرد.

اعضای این هیات نیز بر پافشاری مردم فلسطین برای پایان دادن به دودستگی تأکید کردند و خواهان از بین بردن موانع و تشکیل دولت وحدت ملی شدند.

آن‌ها بر لزوم افزایش مذاکرات میان طرف‌های فلسطینی تأکید کردند.

دودستگی در میان طرف‌های فلسطینی اواسط سال 2007 و زمانی آغاز شد که جنبش حماس کنترل نوار غزه را در دست گرفت.

کد خبر: 343068

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT