پربازدیدترین ها

مسکو - ایرنا - سیدجواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با بزرگ خواندن حماسه شرکت فراگیر ایرانیان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، این همگرایی را تقویت کننده امنیت ملی و تضمین آینده ای روشن تر برای جمهوری اسلامی خواند.

به گزارش ایرنا، در این پیام که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، شهیدی افزوده است: نتیجه و برآیند رای گیری، تقویت امنیت و سربلندی کشور است که با آفرینش یک حماسه ملی شکل گرفت.
وی با شادباش این دستاورد به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم ایران و رئیس جمهوری اسلامی برای کسب رای اعتماد ملی، ادامه داده است: اکنون ایران و ایرانیان زمینه های جدیدی را برای پیشرفت بیشتر پیش رو دارند.
شهیدی همچنین از ایرانیان مقیم گرجستان که بگونه بی سابقه ای نسبت به ادوار پیش در انتخابات شرکت کردند، قدردانی کرد.
گرجستان کشور اروپایی روز جمعه با دو صندوق رای گیری مستقر در سفارت در شهر تفلیس پایتخت این کشور و باتومی از یکهزار و 171 نفر رای گیری کرد که شمار آن تقریبا چهار برابر نسبت به انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 بود.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران که در داخل و 102 کشور از جمله در روسیه با چهار صندوق رای گیری برگزار شد، براساس تازه ترین نتایج رای شماری ها، روحانی بیش از 23 میلیون رای کسب کرد و برای ابراهیم رئیسی دیگر نامزد هم بیش از 15 میلیون رای به صندوق ها انداخته شد.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

کد خبر: 359817

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT