پربازدیدترین ها

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با صدور پیامی ضمن قدردانی از حضور پررنگ آحاد مردم در انتخابات 29 اردیبهشت، اظهارکرد: این حضور باشکوه، نظام جمهوری اسلامی را تثبیت و جایگاه آن را تقویت کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در پیام آیت‌الله محسن مجتهد شبستری آمده است: شکر و سپاس بی پایان به درگاه حضرت احدیت که در این ماه رحمت و به یمن مولود عظیم‌الشأن نیمه شعبان؛ حضرت بقیه الله ارواحنا فداه به ملت ایران توفیق داد بار دیگر درخت انقلاب را به ثمر نشانده و حماسه فراموش نشدنی دیگری خلق کنند و با حضور کم نظیر و متراکم خویش به ندای ملکوتی رهبر معظم انقلاب (دام ظله العالی) لبیک گفته؛ روز 29اردیبهشت پای صندوق‌های انتخابات حاضر و سرنوشت خود را رقم زده و دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی را مأیوس و دوستان را امیدوار سازند.
امام جمعه تبریز در این پیام اظهار کرده است: مردم شریف آذربایجان نیز به واسطه غیرت دینی و ملی که دارند، برگ زرین دیگری بر صفحات پرافتخار خویش در تاریخ ایران اسلامی افزوده و با این اقدام خداپسندانه با حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها و در چهار شهرستان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی، از خون شهیدان پاسداری کرده و نظام جمهوری اسلامی را تثبیت و تقویت کردند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس دهم 29 اردیبهشت برگزار شد.
2 میلیون و 955هزار و 332 نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات 29 اردیبهشت بودند که در حدود 70 درصد در پای صندوق های رای حاضر شدند.
از حدود 2 میلیون رای ماخوذه در این استان حجت الاسلام حسن روحانی با نزدیک به یک میلیون و 300 هزار رای، 67 درصد آرای استان را به خود اختصاص داد.
29 اردیبهشت در 2 حوزه انتخابیه این استان انتخابات میان دوره ای مجلس دهم برگزار شد که از حوزه مراغه و هشترود ' علی جلیلی شیشوان ' و از حوزه انتخابیه اهر و هریس ' بیت الله عبداللهی ' به خانه ملت راه یافتند.
نتایج انتخابات دور پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا در بیشتر شهرستان ها مشخص شده و نتایج انتخابات شورای شهر تبریز هم تا ظهر امروز مشخص می شود.
خبرنگار: پرویز انصاری ** انتشار دهنده:محمد رستگار
3071/6183

کد خبر: 359889

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT