پربازدیدترین ها

تهران- ایرنا- محمدباقر قالیباف با صدور بیانیه ای انتخاب حسن روحانی به عنوان دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا محمدباقر قالیباف در بیانیه ای که در کانال تلگرامی خود منتشر شده گفته است: مشارکت با شکوه مردم و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، سرانجام در 29 اردیبهشت با انتخاباتی پایان یافت که زیبنده جمهوری اسلامی ایران بود و بار دیگر مشروعیت و کارآمدی آن را به همگان یادآور شد.
وی افزوده است: انتخاباتی سالم، بدون ناامنی و با مشارکت بالای همه‌ی مردم. بنده به نوبه‌ی خود این حضور حماسی را به همه‌ی مردم، رهبری عزیز و رئیس جمهور منتخب تبریک می‌گویم.
قالیباف در ادامه با بیان اینکه رقابت‌های انتخاباتی امروز با اعلام نتایج به ایستگاه آخر رسید گفته که در همه جای دنیا قاعده مردم‌سالاری این است که رقابت‌ها با پایان انتخابات تمام شده و پس از آن اقدام و عمل برای تحقق منافع و اهداف ملی آغاز شود که طبیعتا در نظام مردم‌سالاری دینی این مهم ضرورتی مضاعف دارد.
در این بیانیه تصریح شده، اما واضح است که هم پیروز انتخابات و هم منتقدین ایشان حق و وظایفی دارند که رعایت آنها، ضامن بقای مردم‌سالاری دینی است.
در ادامه بیانیه قالیباف آمده است: ما با شعار دولت مردم، طرح مطالبات معترضان به وضع موجود و مبارزه با 4 درصدی‌هایی که با قانون‌شکنی و یا دور زدن قانون تعطیلی تولید داخلی، بیکاری، رکود فراگیر، فساد و نابرابری را به ارمغان می‌آورند، وارد کارزار انتخاباتی شدیم و معتقدیم این مفاسد، ریشه‌های عمیقی در رابطه‌ی میان قدرت و ثروت دارد که هر دولتی باید برای اصلاح این رابطه اقدامی فوری کند.
قالیباف در ادامه تأکید کرده که با پایان دوره‌ی رقابت‌های انتخاباتی و قول‌ها و وعده‌های نامزدها، مرحله‌ی اقدام و پاسخگویی به مطالبات مردم آغاز می‌شود و برای جلوگیری از خودکامگی در اداره‌ی کشور، این منتقدین هستند که باید در چارچوب‌های قانونی به طرح مطالبات به حقِ مردم بپردازند و با شفاف‌سازی امور، مانع دور زدن قانون و فرار از نظارت‌های قانونی عده‌ای خاص و تشدیدِ نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور شوند.
وی در پایان گفته ما متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن این وعده‌ها پیگیری کنیم و همچنین وظیفه خود می‌دانیم که از هر اقدامی برای تحقق اهداف ملی و پیگیری مطالبات 96 درصدی‌ها، با اولویتِ رسیدگی به مستضعفین و محرومین و اقشار کم درآمد، با تمام توان حمایت کنیم.
به گزارش ایرنا محمدباقر قالیباف یکی از شش نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که چند روز قبل از برگزاری انتخابات به نفع سید ابراهیم رئیسی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری از ادامه رقابت کناره گیری کرد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/9353 / 1539

کد خبر: 360007

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT