پربازدیدترین ها

فقط یک بنر 10 هزار تومانی از گردنش آویزان کرد و در شهر چرخید. نتیجه اما حیرت انگیز بود. او با بیش از 40 هزار رای به شورای شهر خرم‌آباد راه یافت یعنی با اختلاف 28 هزار رای بیشتر نسبت به نفر دوم!

یک دستفروش تحصیلکرده در خرم آباد با قاطعیت نفر اول انتخابات شورا شد.

به گزارش هفت صبح ؛ اندکی با فاصله از هیاهوهای انتخابات ریاست‌جمهوری، در مرکز استان لرستان پدیده‌ای ظهور کرده که اگرچه برای مردم خرم‌آباد چهره آشنایی است اما بقیه مردم ایران شاید باور نکنند او نفر اول شورای شهر خرم آباد شده.

ولی الله رستمی نژاد مرد حدودا 60 ساله ای که سال‌ها در بازار روز خرم‌آباد دستفروشی می‌کرد. با ریش و موی بلند و ظاهری ژولیده. رستمی نژاد نه پولی در بساط داشت، نه هیچ جریان سیاسی حامی او بود و نه کمپین و ستادی تشکیل داد. فقط یک بنر 10 هزار تومانی از گردنش آویزان کرد و در شهر چرخید. نتیجه اما حیرت انگیز بود. او با بیش از 40 هزار رای به شورای شهر خرم‌آباد راه یافت یعنی با اختلاف 28 هزار رای بیشتر نسبت به نفر دوم!

دستفروشی که نفر اول شورای شهر خرم آباد شد/ ولی‌الله: فقط یک بنر 10هزارتومانی داشتم

نفر اول انتخابات شورای شهر خرم‌آباد ولی الله رستمی نژاد است با 40 هزار و 86 رای و نفر دوم رستم کوشکی با 12 هزار و 265 فاصله قابل توجهی با او دارد. اگر تا همین چند وقت پیش به مردم خرم آباد می‌گفتند ولی‌الله رستمی نژاد حتی برای انتخابات شورای شهر تایید صلاحیت شده باور نمی‌کردند. در عمل اما این اتفاق رخ داد.

این شخص یکی از 196 نفری بود که برای انتخابات شورای شهر خرم آباد تایید صلاحیت شد. رستمی نژاد به بازارچه خرم‌آباد رفت و به کسبه گفت که برای انتخابات کاندیدا شده. اول کسی باور نمی‌کرد. ولی‌الله خودش یک بنر 10 هزار تومانی به دور گردنش انداخت و شد یک ستاد تک نفره سیار. مردم فهمیدند انگار ماجرا جدی است و جوان‌ها شدند مهم‌ترین حامیان ولی‌الله. برایش کت شلوار خریدند، پوستر چاپ کردند و روی خودروهای‌شان نام او را نوشتند. حالا یک فلاش بک بزنیم به قبل. به زمانی که ولی الله رستم نژاد با لیسانس ادبیات دبیر دبیرستان بود.

او به دلیل گرایشات سیاسی چپ‌گرایانه مشمول پاکسازی‌های ابتدای انقلاب و از آموزش و پرورش اخراج شد. از آن زمان ولی الله رستمی نژاد شبیه انسان‌های تارک دنیا شد. ریش و موی خود اصلاح نمی‌کرد و از فروش مرغ و خروس زنده جلوی بازار روز خرم‌آباد امرار معاش می‌کرد. کار رسید به سال 76 که تحولات سیاسی آن دوران اندکی اوضاع زندگی ولی الله رستمی نژاد را بهتر کرد. بعدتر اما دوباره به همان شرایط قبلی برگشت. با ثبت نام ولی الله رستمی نژاد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا کلا ورق برگشت. اهالی خرم‌آباد می‌گویند احتمالا دو خواهر او که خودشان هم فرهنگی هستند برادرشان را برای ثبت در انتخابات تشویق کردند. در فاصله دو هفته به انتخابات موج عجیبی در حمایت از رستمی نژاد شکل گرفت. مردم از اعضای قبلی شورای شهر دلزده بودند. همین که از کل نماینده‌های دوره پیشین فقط یک نفر رای آورده این موضوع را ثابت می‌کند.

اینطور شد که ولی‌الله رستمی نژاد با بیش از 40 هزار رای در صدر فهرست افراد راه یافته به شورای شهر خرم‌آباد نشست. این معادل تعداد رایی است که نماینده مجلس‌شان با احتساب رای مناطق اطراف آورده بود. ولی‌الله رستمی نژاد زبان انگلیسی را روان صحبت می‌کند و قبل‌تر قهرمان دو و میدانی و فوتبال در سطح استان هم بود. حالا هم نماینده اول شهرش است با همان اورکت آمریکایی همیشگی و ریش و موی پریشان.

کد خبر: 360128

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT