پربازدیدترین ها

تهران-ایرنا-نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی در پایان سفر دو روزه به روسیه، صبح امروز مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ازدبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، امیردریابان علی شمخانی که به دعوت رسمی نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه و برای شرکت و سخنرانی در هشتمین اجلاس مقامات عالی امنیتی پنج قاره جهان به روسیه سفر کرده بود پس از سخنرانی در این اجلاس که با حضور 95 کشور برگزار شد و شرکت در نخستین نشست مشاوران امنیت ملی ائتلاف ضد تروریسم هم پیمان سوریه به تهران بازگشت.
دبیرشورای عالی امنیت ملی در سخنان خود با بیان اینکه شکل، ماهیت و جغرافیای تروریسم دچار تغییر و تحول خواهد شد به بهره گیری شبکه تروریسم از زیرساخت های ارتباطات جهانی برای جذب،سازماندهی،آموزش و هدایت عناصر تروریست در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: توسعه ظرفیت های سایبری و استفاده از آن برای افزایش پراکنش و اثرگذاری فعالیت های تروریستی، تهدیدی بسیار خطرناک و نیازمند عزم جهانی برای محدود سازی و مقابله موثر با ابعاد و شیوه های نوین آن است.
یکی از مهمترین برنامه های این سفر برگزاری اولین اجلاس چهارجانبه کشورهای عضو ائتلاف ضد تروریسم بود که با حضور دبیران شورای امنیت ملی روسیه، ایران،عراق و سوریه برگزار شد.
کشورهای شرکت کننده در این نشست اظهارات تنش زا و غیرسازنده مطرح شده در اجلاس ریاض را زمینه ساز افزایش بی ثباتی و تشنج در منطقه ارزیابی کردند و بر تصنعی و تبلیغاتی بودن ائتلاف های غیر موثر ضد تروریسم از سوی کشورهای غربی و حکومتهای بدسابقه حامی تروریسم تاکید کردند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان درجریان این سفر با دبیران شورای امنیت ملی کشورهای روسیه، چین، ترکیه، پاکستان، آفریقای جنوبی وافغانستان نیز به صورت جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
در دیدارهای دوجانبه انجام شده میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با مقامات امنیتی 6 کشور ذکر شده، طرفین ضمن بررسی وارزیابی روند همکاری های مشترک میان نهادهای امنیت ملی بر رفع موانع و تسریع در اجرایی سازی توافقات فی مابین و همچنین ارتقاء رایزنی های تخصصی و تبادل اطلاعات در حوزه مبارزه با تهدید جهانی تروریسم تاکید کردند.
ملاقات دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ومشاور امنیت ملی نخست وزیر ترکیه برای نخستین بار در جریان همکاری های مشترک سیاسی و امنیتی دو کشور انجام شد.
سیام**2021** 1440
دریافت:داود مرادپور** انتشار: گلشن

کد خبر: 361264

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT