پربازدیدترین ها

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اگر سازمان‌ها و ادارات دولتی در برخورد با متخلفان در بخش‌های مختلف وظایف‌شان را درست انجام دهند و بار مسئولیت‌شان را بر دوش قوه قضائیه نگذارند، راحت‌تر می‌توان با این پدیده مقابله کرد.

ایسنا: سخنگوی قوه قضاییه گفت: اگر سازمان‌ها و ادارات دولتی در برخورد با متخلفان در بخش‌های مختلف وظایف‌شان را درست انجام دهند و بار مسئولیت‌شان را بر دوش قوه قضائیه نگذارند، راحت‌تر می‌توان با این پدیده مقابله کرد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای امروز در نشست شورای قضایی گیلان در رشت با بیان این که «یکی از مشکلات گریبانگیر جامعه وجود ده‌ها و صد‌ها شرکت تعاونی اعتباری است که با مجوز بانک مرکزی تاسیس می‌شوند»، افزود: به رغم این‌که نظارت و رسیدگی به تخلفات این موسسه‌های مالی وظیفه قوه قضائیه نیست، اما با وجود مشکلات پیش آمده و شکایات مردم باز هم این دستگاه قضاست که باید به تخلفات رسیدگی کند.

وی همچنین با گلایه از رئیس یکی از شعبات بانک‌ها برای صدور 2 هزار و 800 برگ چک، طی 4 ماه برای فردی کلاهبردار که هزار و 141 برگ چک برگشتی دارد، تصریح کرد: این نمونه‌ای از اهمال مدیران و مسولیت سنگین دستگاه قضا در برخورد با متخلفان است.

وی قضاوت و تشخیص حق و باطل را امری سخت و خطیر دانست و گفت: در دو و سه سال اخیر در کشور جو سازی‌های زیادی علیه قوه قضائیه صورت گرفت، اما کارکنان این قوه بدون هراس از جو سازی‌ها، با روحیه جهادی و انقلابی و توکل به خدا با پولدار‌ترین پولدار‌ها، یقه سفید‌ها و صاحب منصبان برخورد کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه از مردم، مدیران و کارکنان نهادهای دولتی خواست با مشاهده ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی ملی و بهره‌برداری غیر اصولی از محیط زیست موارد را به موقع و پیش از قد کشیدن ساختمان‌ها و ویلا‌ها به مراجع ذیصلاح اطلاع داده و با متخلفان برخورد کنند.

وی همچنین با قدردانی از حضور مقتدرانه و عزتمندانه ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها گفت: ملت ایران با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای مدعیان دموکراسی را در دنیا شرمنده و مردم سالاری دینی را معنا کردند.

کد خبر: 361451

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT