پربازدیدترین ها

طی تذکری شفاهی صورت گرفت

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به اظهارات اخیر فرمانده نیروی انتظامی فارس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری با استناد به بند 11 ماده 24 آیین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: در این بند از آیین‌نامه آمده است حفظ شأن و منزلت و همچنین اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان از وظایف اصلی هیأت رئیسه است. این بند بسیار مهم است و باید مورد توجه هیأت رئیسه قرار گیرد.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: متأسفانه امروز در فضای مجازی و رسانه‌ها به نحو بسیار وسیعی به نقل فرمانده انتظامی استان فارس خبری منعکس کرد که به‌شدت مورد اعتراض نمایندگان مجلس قرار گرفت.

ادامه داد: فرمانده انتظامی فارس گفته است از نمایندگانی که از پول کثیف قاچاق به مجلس می‌روند باید هم از قاچاق دفاع کنند که این اهانت بسیار مهمی به مجلس و نمایندگان و شأن نمایندگان و در حقیقت دخالت در قوه مقننه است.

وی همچنینی یادآور شد: در هفته گذشته طرحی که با هماهنگی مسئولان مختلف ازجمله کمیسیون قضایی و نمایندگان تنظیم شده بود با رأی بسیار بالایی در مجلس به تصویب رسید که این گفته فرمانده انتظامی بسیار بی اساس و بی پایه است.

وی افزود: اگر این اطلاعات را دارند و درباره نماینده خاصی اطلاعی دارند باید از طریق قانونی به اثبات برسد گفته ایشان مورد مصداق نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی است.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من از رئیس مجلس و هیأت رئیسه خاضعانه می‌خواهم این موضوع را به فوریت در دستورکار خود قرار داده و از شأن مجلس و قوه قضائیه دفاع کنند.

ملکشاهی همچنین یادآور شد: نیروی انتظامی باید قانون را اجرا کند نه به این‌صورت چنین اتفاقاتی بیفتد. این سؤال جدی مطرح است که اقدامات نیروی انتظامی به چه میزان توانسته از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کند. آیا تعداد معتادان ما به خاطر برخوردهای نیروی انتظامی کاهش پیدا کرده است؟ آیا مواد مخدر در سطح جامعه ما کاهش پیدا کرده است؟

وی عنوان کرد: این خواسته 185 و کل نمایندگان مجلس است که این موضوع را به فوریت و امروز دستور دهید که پیگیری شود و با این فرمانده خاطی برخورد قاطع صورت گیرد و گزارش آن به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

به گزارش فارس، مسعود پزشکیان که ریاست مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر ملکشاهی اظهار داشت: ما این موضوع را قطعاً‌به‌سرعت پیگیری می‌کنیم و ارگر در رسانه منتشر شده باشد و اگر واقعیت داشته باشد حتماً باید با مسئولی که چنین حرف بی‌ربطی راز ده است برخورد شود.

وی افزود: اگر چنینی چیزی وجود دارد باید رسیدگی شود که فردی به سادگی چنین تهمتی را بزند. لازم است هم شما در کمیسیون قضایی این مسئله را پیگیری کنید و هم کمیسیون اصل 90 پیگیر این مسئله باشد. ما هم از وزیر کشور دعوت می‌کنیم که این مسئولان را حاضر کرده و به مجلس پاسخ‌گو باشند.

کد خبر: 379234

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT