پربازدیدترین ها

رضایی:

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش نرخ مصالح ساختمانی بدون هیچ گونه توجیه منطقی، گفت: افزایش نرخ مصالح فنر قیمت مسکن و اجاره بها را باز می کند.

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اعمال برخی افزایش قیمت ها در مصالح ساختمانی، گفت: هر عاملی که قیمت تمام شده تولید مسکن را در شرایط فعلی بیشتر کند مسیر خانه دار شدن مردم سخت کرده و ساخت و ساز را به حاشیه می برد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ، با تاکید بر اینکه رشد قیمت زمین، مصالح، مالیات و مواردی از این دست به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها منجر می شود، افزود: نباید اجازه رها شدن فنر قیمتی مسکن تحت تاثیر رشد بی ضابطه برخی کالاها و خدمات داده شود، زیرا در این صورت مهار قیمت ها ممکن نیست.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن و اجاره بها به دلایل مختلف در ماه های گذشته رخ داده است، تصریح کرد: نباید اجازه باز شدن فنر جمع شده مسکن در ماه های آینده به دلایلی از جمله رشد بی ضابطه نرخ مصالح ساختمانی داده شود.

کاهش قیمت تمام شده مسکن برای تعدیل وضعیت بازار لازم است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه کاهش قیمت تمام شده مسکن برای تعدیل وضعیت بازار لازم است، گفت: در حال حاضر نرخ مصالح ساختمانی با توجه به اینکه وارداتی نبوده و ربطی به نوسانات نرخ ارز ندارد منطقی نیست، از این رو دلالی در این حوزه نقش دارد.

رضایی با بیان اینکه باید نرخ مصالح ساختمانی واقعی شده و از تورم بی پایه و اساس در این زمینه جلوگیری کرد، افزود: حمایت از صنایع مرتبط با ساختمان و مسکن با ارایه یارانه به تولید در این بخش می تواند راهگشا در حوزه بازار باشد.

وی با تاکید بر اینکه نقش دستگاه های مسئول در تنظیم بازار غیر قابل انکار است، گفت: ارایه تسهیلات ارزان قیمت راهکاری است که صنایع مرتبط با ساختمان را از رکود خارج کرده و به احیای بسیاری از واحدهای تعطیل شده می انجامد.

رضایی ادامه داد: باید علت اصلی افزایش نرخ مصالح ساختمانی استخراج شده و برای آن راهکاری پیدا کنیم، زیرا تعلل در این موضوع تبعات بدی بر بخش مسکن و اجاره بها دارد و فشار مضاعفی بر اقشار متوسط و ضعیف جامعه تحمیل می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به موضوع دیگری که در رشد قیمت مسکن تاثیر گذار بوده است، افزود: افزایش بیمه کارگرزان ساختمانی نیز موضوع دیگری است که در قیمت مسکن و اجاره بها سرشکن می شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی در شرایط که حقوق آن ها افزایش آنچنانی نداشته منطقی نیست از این رو مطالبه ما تجدیدنظر در این موضوع است./

پایان پیام

کد خبر: 379320

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT