پربازدیدترین ها

آنکارا- ایرنا- ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور یکهزار و 126 نفر مهاجر غیرقانونی را که قصد داشتند، از مرزهای این کشور تردد کنند، دستگیر کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه، ماموران مرزی وابسته به فرماندهی نیروهای زمینی ارتش ترکیه این افراد را که قصد داشتند به طور غیرقانونی از مرز کشور داخل یا خارج شوند، دستگیر کردند.
بنا به این گزارش، دستگیر شدگان شامل 963 نفر تبعه سوریه، سه تبعه ایران و هفت نفر از اتباع یونان بوده و قصد داشتند به طور غیرقانونی وارد کشور و 133 نفر نیز قصد داشتند از ترکیه به یونان و 20 نفر دیگر از ترکیه وارد بلغارستان شوند.
بنا به اعلام این نهاد نظامی، از متهمان 2 هزار و 500 پاکت سیگار قاچاق نیز کشف و ضبط شد.
ارتش ترکیه در ماه نخست سال جاری میلادی نیز یک هزار و 250 تبعه خارجی را هنگام عبور غیرقانونی از سوریه به ترکیه دستگیر کرده بود.
به گزارش ایرنا، سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا محسوب می شود.
انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.
انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.
ترکیه برای جلوگیری از مهاجرت اتباع خارجی از خاک این کشور در مناطق غربی در مرز یونان و بلغارستان موانع فیزیکی مثل دیوار و دیواره سیم خارداری احداث کرده است.
این کشور همچنین در مرزهای جنوبی خود برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی و عبور تروریست ها، دیوار حایل به طول بیش از 500 کیلومتر احداث کرده است.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

کد خبر: 379340

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT