پربازدیدترین ها

تهران- ایرنا- نشریه «فارین پالیسی» در تحلیلی با تاکید بر اینکه بحران مهاجرت اروپا در حال فروکش کردن است،می نویسد: اتحادیه اروپا و سیاست های ملی به شکل موفقیت آمیزی پدیده مهاجرت را تا یک سوم سطح بیشین در سال 2015 کاهش داده است.

گزارش می افزاید: چنین کاهشی بدون رهبری بروکسل غیرممکن بود و به نظر دور دیگری از سیاست های متعارف اتحادیه ی اروپا در جریان است.
در اوکراین، جایی که 10 هزار نفر در عرض 18 ماه گذشته مرده اند، یک سیاست قاطع غربی به رهبری اروپا پیرامون کمک، تحریم ها، آمادگی نظامی، و همکاری های دیپلماتیک به کاهش این مرگ و میر کمک کرده است.
«اندرو موراوسیک» در ادامه گزارش تاکید دارد؛ شاید پردردسرترین تهدید پیش رو از رشد آهسته و سیاست های ریاضتی در درون منطقه یورو برخواهد خواست و اتحادیه اروپا بدون این یورویی که ما در حال حاضر می شناسیم ممکن است محبوب تر و باثبات تر از آن چیزی باشد که امروز هست. حتی به رغم اینکه یورو به نظر باثبات و نرخ رشد صعودی باشد.
با توجه به دیگر بحران ها، اروپا به مدیریت امور ادامه خواهد داد.
در ادامه نشریه فارین پالیسی تاکید می کند: نتیجه هرچه که باشد، به نظر می رسد که این بحران ها تاثیر اندکی بر وجهه اروپا به عنوان یک ابرقدرت جهانی خواهد گذاشت. بسیاری از نهادهای مهم اروپایی- از جمله بازارهای اروپایی، قوانین عمومی و زیست محیطی، سیاست های متعارف تجاری، سیاست های کشاورزی، کمک های خارجی، کنترل های مشترک مرزی- اساسا دست نخورده باقی مانده اند. البته این موضوعات هدف اصلی انتقاد مخالفان اتحادیه اروپا نیستتند.
همچنین نشریه می افزاید: دیگر سیاست های اروپا در قامت یک ابرقدرت- از جمله سیاست های مربوط به حوزه های خارجی، دفاع، مبارزه با تروریسم، مبارزه با جرم، کمک های خارجی، تحریم ها، مسائل دیپلماتیک، و سیاست های توسعه ای- تنها نیازمند همکاری های غیر رسمی است، ائتلافی از اراده ها، یا همکاری های موقت.
همچنین گزارش اضافه می کند: تحریم های روسیه نشان می دهد که دولت های اروپایی به صورت قاطعانه رفتار می کنند حتی زمانی که با بحران دست و پنجه نرم کنند.
همه این نوع سیاست ها به جای خود باقی خواهند ماند چه دولت های اروپایی اقتصادهای خود را اصلاح کنند، سیاست های متمرکزتر یا غیر متمرکزی به کار بگیرند، مصارف نظامی را افزایش دهند، یا هر نسخه ی سیاسی دیگری در اطراف اروپا اتخاذ نمایند یا هیچ یک از اینها را انجام ندهند.
نویسنده در ادامه گزارش با تاکید بر اینکه ما نباید اسیر تیتر احساساتی مجلات شویم، می افزاید: شصت سال پیش، وقتی رهبران اروپا پیمان رم را امضا کردند، یکی از اهداف مشترک آنها تقویت جایگاه جهانی اروپا بود. آنها در این کار موفق شده اند، و اندک تردیدی در ادامه این تلاش وجود دارد.

انتشار دهنده: سهراب انعامی علمداری
لینک اصلی مقاله:
http://foreignpolicy.com/2017/04/13/europe-is-still-a-superpower/
پژوهشم**1194**2040

کد خبر: 379371

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT