پربازدیدترین ها

تهران - ایرنا - روزنامه اتریشی اشتاندارد نوشت:دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا، با تغییر 180 درجه ای نسبت به زمان پیش از انتخابات در آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران تغییر رویه داده است.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا، این روزنامه افزود: ترامپ ازیکی از وعده های انتخاباتی خود خارج شده است . او در حال حاضر تصمیم به تعامل با ایران در زمینه توافق هسته ای گرفته است.در واقع دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که با ایران در زمینه هسته ای به توافق برسد.
این روزنامه درادامه نوشت: البته ترامپ در سوی دیگر نیز تحریم هایی علیه ایران وضع کرد، این در حالی است که ایران به تمام تعهدات خود بر اساس توافقنامه هسته ای عمل کرده است.
وزارت خارجه آمریکا دیروز در گزارشی پایبندی ایران به برجام را تایید کرد.
این روزنامه اتریشی اضافه کرد: در واقع توافقنامه هسته ای ایران با پنج کشور دارای حق وتو سازمان ملل و آلمان یکی از بزرگترین میراث سیاست خارجی اوبامااست.دراین توافقنامه ایران ملزم شد که غنی سازی اورانیوم خود را کم کند و اجازه دهد بازرس های بین المللی بیشترازبرنامه هسته ای این کشور انجام شود؛ در عوض، غرب متعهد شد که تحریم های اقتصادی ایران را لغو کند.
این روزنامه نوشت:درهمین حال دولت آمریکا، تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کرده است. وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد که این تحریمها به برنامه هسته ای ایران مربوط نیست و مربوط به فعالیت های جنگ افزاری ایران می باشد.در واقع ، آمریکااقدامات تنبیهی را علیه 18 فرد و موسسات ایرانی برای مقابله با برنامه موشکی اعمال کرد.
اشتاندارد افزود:محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در نشست سازمان ملل در نیویورک گفت 'ایران در مورد توافق هسته ای جدی است.' وی گفت اما در این باره نشانه های متناقضی از سوی ایالات متحده وجود دارد.
این درحالی است که روزجمعه آینده نمایندگان کشورهای دارای حق وتوی سازمان ملل متحد ، چین، روسیه، فرانسه، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا و آلمان در وین برای ارزیابی پیشرف در اجرای توافقنامه هسته ای ایران گرد هم می آیند .
اروپام**9419**1590
انتشار: محمد حسن دوستارگان

کد خبر: 379399

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT