پربازدیدترین ها

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما مسلمانان فلسطینی بازدید از مسجد الاقصی را بار دیگر به خاطر اقدامات امنیتی رژیم صهیونیستی، تحریم کردند و نماز خود را بیرون مسجد اقامه کردند.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از تلویزیون ای اف پی، مسلمانان برای چهارمین روز پیاپی پس از آنکه مقامات اسرائیلی دستور نصب دستگاه های حساس به فلز و دوربین های مدار بسته را در ورودی ساختمان مسجد الاقصی صادر کردند، در اعتراض به این مساله از نماز گزاردن در داخل بخش قدیمی شهر امتناع کردند. این راستا دهها فلسطینی در خارج از حرم الشریف به نیایش پرداختند.
این اقدامات تنش زا پس از کشته شدن دو تن از پلیس های اسرائیلی اتخاذ شده است.
پیش تر شیخ محمد حسین مفتی قدس اعلام کرده بود که دار الفتوی قدس مانع ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی از طریق گیت های الکترونیکی می شود.
وی در ادامه افزود: هر کسی که از این گیت ها وارد مسجد شود نمازش باطل است.
عکرمه صبری خطیب مسجد الاقصی نیز خطاب به فلسطینی ها تاکید کرده که آنها باید نماز را خارج از مسجد الاقصی بخوانند و به هیچ عنوان از این گیت ها عبور نکنند.هر کسی که بر خلاف منافع جمعی عمل کند خائن به شمار می آید.تلاش برای ناکام گذاشتن طرح نصب این گیت ها مهم تر از نماز خواندن در مسجد الاقصی است.
شایان ذکر است که صهیونیستها روز جمعه گذشته مسجدالاقصی را به روی نمازگزاران بستند و پس از بازگشایی، گیت های الکترونیکی نصب کردند.

کد خبر: 379454

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT