پربازدیدترین ها

وزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» پیرامون خبر آزمایش موشک عماد گزارش داد: ایران با موفقیت موشک بالستیک دوربرد جدید خود را آزمایش کرد؛ موشک عماد 1700 کیلومتر بُرد و ظرفیتی 750 کیلوگرمی دارد؛ این آزمایش موفقیت‌آمیز نشان‌دهنده پیشرفت آشکار ایران در ارتقاء دقت سامانه موشکی این کشور است.

به گزارش افکارنیوز ،

19 مهر سال 94 موشک سطح به سطح بالستیک و دوربُرد ایران به نام «عماد» با رمز با ابوالفضل العباس (ع) به صورت موفقیت‌آمیز مورد تست قرار گرفت.

به گفته سردار حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان، موشک سوخت مایع «عماد» که همه مراحل طراحی و ساخت آن به دست دانشمندان و متخصصان صنعت دفاعی انجام گرفته، نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف بود که قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده به طور کامل منهدم کند.

علاوه بر اینکه موشک دوربرد عماد، از توانایی حمل کلاهک جنگی تا وزن 750 کیلوگرم برخوردار است، ضریب خطای آن نیز زیر 10 متر تخمین زده می‌شود.

به گفته سردار امیرعلی حاجی‌زاده، موشک عماد قریب به 1700 کیلومتر بُرد دارد؛ فرمانده نیروی هوافضای سپاه در اسفند سال 94 از پرتاب موفقیت‌آمیز «عماد» از درون سیلو در جریان رزمایش «اقتدار ولایت» خبر داد.

واکنش صهیونیست‌ها

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» پیرامون خبر آزمایش موشک عماد گزارش داد: ایران با موفقیت موشک بالستیک دوربرد جدید خود را آزمایش کرد؛ موشک عماد 1700 کیلومتر بُرد و ظرفیتی 750 کیلوگرمی دارد؛ این آزمایش موفقیت‌آمیز نشان‌دهنده پیشرفت آشکار ایران در ارتقاء دقت سامانه موشکی این کشور است.

روزنامه‌های صهیونیستی «هاآرتص» و «اورشلیم پست» نیز خبر پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز موشک دوربرد بالستیک سطح به سطح عماد را منعکس کردند. به نوشته هاآرتص، برد این موشک و دقت آن مشخص نیست، اما گفته شده می‌تواند تا لحظه اصابت به هدف کنترل شود.

همچنین «اوزی روبین» یک کارشناس صهیونیست در حوزه موشک‌های بالستیک گفت: موشک عماد یک جهش محسوب می‌شود و دارای یک سیستم کنترل و هدایت است.

کد خبر: 379455

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT