پربازدیدترین ها

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ادعای وزیر خارجه آمریکا در مورد نقض برجام از سوی ایران یک شارلاتانیسم سیاسی است و حکایت امروز آمریکا حکایت آن روزی است که برای باز کردن راه فرار خود فریاد آی دزد، آی دز را سر می‌دهد.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر نقض برجام از سوی ایران، گفت: این ادعا، ادعای وزیر امور خارجه آمریکا یک ادعای واهی و بی‌اساس است.

وی افزود: بر اساس اظهارات مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای که بارها اقرار و تأکید کرده که ایران به تمامی تعهدات خودش پایبند است در برجام عمل کرده و مرجع تشخیص آژانس است و همه دنیا می‌دانند آژانس تحت نفوذ ما نیست و آژانس تحت نفوذ آمریکا و غرب است و این آژانس تصریح می‌کند که جمهوری اسلامی کاملاً به وظایف برجامی خود عمل کرده و آن را تحسین‌برانگیز دانسته است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این اظهارات صریح مدیرکل آژانس در تأیید انجام تعهدات از سوی ایران خود بیانگر این مطلب است که آمریکایی‌ها دروغ می گویند و غوغاسالاری می‌کنند و اعضای 1+5 خود بعضاً به این نکته اعتراف داشته‌اند.

ذالنوری خاطرنشان کرد: آمریکا تنها کشوری است که در میان طرف‌های برجام، برجام را نقض کرده و بعضی کشورهای عضو نیز بر این موضوع تأکید کرده که آمریکا به تعهداتش عمل نمی‌کند و عنوان کرده‌اند که برجام را نمی‌توان یک طرفه لغو کرد و آمریکایی‌ها حق این کار را ندارند.

وی افزود: یکی از موارد نقض برجام از سوی آمریکا تحریم اخیر این کشور در مورد 18 شرکت و شخصیت حقیقی ایران است که در مورد مسائل موشکی انجام شده است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و حرف‌هایی که می‌زنند یک شارلاتانیسم سیاسی است چرا که می‌بینند که تکفیری‌های مورد حمایت آنها در عراق شکست خورده و در سوریه روز به روز منفعل‌تر می‌شوند و در حال از دست دادن عراق و سوریه هستند. آنها در بحث تجزیه عراق موفق نبودند.

ذوالنوری خاطرنشان کرد: حکایت امروز آمریکایی‌ها حکایت آن دزدی است که به هنگام فرار برای اینکه راهی برای خود پیدا کند فریاد دزد، دزد را سر می‌دهد و یقیناً این رویه آنها به نتیجه نخواهد رسید.

وی افزود: اگر بهانه آنها برای تحریم مسائل موشکی است در برجام یک بند یا خط مبنی بر تعهد ایران در مورد عدم فعالیت‌های ایران در حوزه دفاعی و موشکی وجود ندارد و ما برای تقویت توان دفاعی و نظامی خودمان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم و اجازه دخالت و حتی اظهارنظر به هیچ کشوری را نمی‌دهیم.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: منافع و امنیت ملی ما امروز برای ما یک اصل است، ما مستقل هستیم، انقلاب کرده‌ایم که مستقل باشیم و همه دنیا و از جمله آمریکایی‌ها این را فهمیده‌اند.

ذوالنوری در پایان خاطرنشان کرد: ما از ابتدای انقلاب تا کنون نه بی‌اجازه و درخواست حاکمیت کشوری را نقض کردیم و نه شروع‌کننده تجاوز به کشوری بودیم و همیشه در مسیر دفاع از توان دفاعی و نظامی‌مان استفاده کرده‌ایم.

کد خبر: 379486

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT