پربازدیدترین ها

رضیان در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس با اشاره به برخی تلاش‌ها برای ترخیص 200هزار تُن برنج وارداتی از گمرک گفت: نمایندگان استان‌های شمالی به دولت اعلام کرده‌اند که حق واردات برنج را تا پایان فصل برداشت کشت دوم برنجکاران داخلی ندارد.

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به ورود 200 هزار تن برنج به گمرک کشور با وجود بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ممنوعیت واردات هر گونه برنج تا آذرماه گفت: متأسفانه این خبر درست است و به دولت گفته‌ایم که حق واردات برنج به کشور را تا آذرماه ندارد.

وی افزود: این برنج وارداتی البته هنوز از گمرک ترخیص نشده اما دست‌هایی در تلاش است آن را هرچه زودتر وارد بازار کند که برای کشاورزان کشور مشکل ایجاد خواهد کرد زیرا اکنون فصل برداشت کشت دوم برنج است.

رضیان گفت: دغدغه ما بیشتر از جانب کشاورزان است و زمانی که برنج از کشاورز خریداری شد و به دست دلال رسید دیگر نگرانی راجع‌به واردات برنج نداریم، چرا که بازار خود، آن را مدیریت می‌کند؛ هرچند که معتقدیم باید برای مصرف‌کننده هم شرایطی تدارک ببینند که قیمت مناسب باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: مدیریت بازار برعهده آقای نهاوندیان معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور است که امیدواریم تلاش‌های لازم را برای بروز نیافتن مشکل برای تولیدکنندگان داخلی برنج انجام دهد.

کد خبر: 401828

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT