پربازدیدترین ها

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احمدی نژاد گفت که من ژنرال نمی خواهم افزود: به اعتقاد من دولت بی ژنرال نمی شود.

محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه طی سخنانی در همایش حقوقدانان حامی ولایتی که در سالن سیدالشهدای تهران برگزار شد، حماسه سیاسی واقتصادی را جزو مطالبات رهبری دانست و افزود: ما در مجلس احساس کردیم برگزاری انتخابات در هر سال وقت کشور را می گیرد لذا تصمیم گرفتیم که با اجماع انتخابات هر دو سال یک انتخابات برگزار کنیم.

وی افزود: ظرف ۲۴ سال گذشته ما سه رئیس جمهور داشتیم که هر کدام آنها نقاط ضعف و قوتی داشتند که البته هر سه نفر هم برای ما فرق می کردند.

باهنر ادامه داد: با مرور هاشمی، خاتمی و احمدی نژاد می بینیم که هر کدام کشور را به یک سمت سوق دادند که این تاثیر تا عمق خانه های ما هم وارد شد.

نائب رئیس مجلس گفت: مسائل فرهنگی و سایر مسائل امروز تا عمق خانه های ما هم نفوذ کرده است و حتی حجاب دختران ما را هم تحت تاثیر قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه ضریب حضور مردم در انتخابات با ضریب امنیت ملی رابطه مستقیم دارد، اضافه کرد: هر زمانی که یک انتخابات خوب و باشکوه داشتیم آثار آن را کاملا دیدیم لذا هم اصل و هم نوع انتخابات برای ما مهم است.

باهنر اظهار داشت: یکی از مشکلات ساده و معمولی ما وضع نامیزان اقتصادی است که این وضع غیرطبیعی و بعضا غیرقابل تحمل مردم را رنج می دهد که علت های آن را هم بعضی درست تحلیل می کنند و بعضی غلط تحلیل می کنند.

نائب رئیس مجلس گفت: در یک زمان می گفتند تحریم ها کاغذ پاره ای بیش نیست و بعد که تحریم ها به کشور فشار آورد گفتند که ما در شعب ابی طالبیم. اما رهبری اعلام کردند در شعب ابی طالب نیستیم. بر همین اساس باید بگوییم تحریم ها نه فلج کننده است نه کاغذ پاره.

باهنر ادامه داد: به اعتقاد من بین ۳۰ تا ۳۵ و حداکثر ۴۰ درصد از مشکلات کشور به تحریم و حدود ۶۰ درصد مشکلات هم از مسائل مدیریتی ناشی می شود.

وی گفت: سال گذشته مردم تورم ۴۰ درصدی را تجربه کردند که به اعتقاد من زیر ۲۰ درصد این تورم ساختاری و بالای ۲۰ درصد آن به بعضی ندانم کاری ها برمی گردد.

باهنر ادامه داد: رشد اقتصادی سال ۹۱ احتمالا صفر است؛ باید علت این موضوع را جستجو کرد؛ آیا واقعا احمدی نژاد قصد داشت چنین کاری انجام دهد؛ من قسم جلاله می خورم که آقای احمدی نژاد قصد انجام این کار را نداشت و شهادت می دهم دولت هاشمی دولت پرکاری بود ولی احمدی نژاد از آن پرکارتر بود ولی چه شد که این اتفاقات افتاد.

نائب رئیس مجلس اظهار داشت: بعد از انتخابات نهم بنده خدمت آقای احمدی نژاد رسیدم و گفتم که بالاخره اصولگرایان در انتخابات برنده شدند و حالا باید از همه کاندیداها استفاده کرد تا یک دولت قوی داشته باشیم؛ احمدی نژاد در پاسخ به من گفت که من ژنرال نمی خواهم بلکه سرباز می خواهم.

باهنر افزود: اگر این سیاست درستی بود رهبری هم می گفت که با بسیجی ها و مردم کار می کنم و برای جاهای مختلف فرمانده نمی گذارم.

نائب رئیس مجلس اظهار داشت: همچنین من به آقای احمدی نژاد گفتم سیاست اقتصادی شما چیست و احمدی نژاد هم به قندانی که روی میز بود اشاره کرد و گفت مثلا می گویم که ۱۰ هزار قندان می خواهیم و هر کسی که سریع تر و ارزان تر این کار را انجام دهد کار را به او می سپاریم. که من گفتم این اشتباه است و باید همه مسائل را رها کرد.

باهنر ادامه داد: مسکن مهر در مملکت ما خدمت بود یا خیانت؛ از طریق مسکن مهر خانواده هایی صاحب مسکن شدند که جد و آبادشان زیر سقف بنایی شده زندگی نکرده اند اما خودشان و فرزندانشان به زیر سقف هستند. البته ۱۰ واحد از ۴۰ درصد تورم سال گذشته هم مربوط به مسکن مهر بود. اگر مسکن مهر در تورم سال ۹۱ دخالت نکرده بود تورم ۳۰ درصد می شد.

وی اضافه کرد: همچنین هدفمندی یارانه ها جزو آرزوهای ۲۰ ساله ما بود و شجاعت احمدی نژاد برای پذیرش این پروژه بزرگ قابل تحسین است. اما احمدی نژاد فقط به دنبال حل مسئله بود که با حل مسئله فقط نمی توان کشور را اداره کرد.

وی تاکید کرد: من می گویم دولت بی ژنرال نمی شود و باید در دولت از ژنرال استفاده کرد و باید آدم های کاربلد و مدیر مورد استفاده قرار گیرد.

باهنر ادامه داد: دولت احمدی نژاد ظرف ۵-۶ سال موجود زنده را به فضا فرستاد و دستش هم درد نکند. اما مهندسان ما هنوز نمی توانند پراید درست کنند. من یک پژو گرفت بودم که از من پرسیدند آیا ماشینت اشکالی دارد یا نه که من هم گفتم همه جایش صدا می دهد به جز بوقش و بعد هم به من گفتند این ماشین ها شانسی است و من هم گفتم مگر تخم مرغ شانسی خریده ام؛ واقعا بچه های ما که اورانیوم را ۲۰ درصد غنی می کنند نمی توانند پژو درست کنند؟

باهنر در بخش دیگری از سخنانش گفت: قانون که از جانب خدا نازل نشده و ممکن است اشکال داشته باشد اما اگر قانون اجرا نشود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. احمدی نژاد هم بالای ۹۰ درصد قوانین را اجرا می کرد اما فقط بعضی قوانین را اجرا نمی کرد. از زمان اول مشروطه تا الان کمتر سراغ داریم کسی بگوید قانون را اجرا نمی کنم.

وی گفت: من ضمن احترام به همه کاندیدا و تشکر از کسانی که احراز صلاحیت نشدند و به قانون احترام گذاشتند باید بگویم ما کسی را می خواهیم که سیاست خارجی که با حفظ اصول و ارزش ها باز کنند؛ دیپلماسی باید مخلوطی از لبخند و اخم باشد؛ لبخند و حداکثر و اخم در حداقل نیاز باید باشد.

باهنر اضافه کرد: من ضمن احترام به همه کاندیداها از بن دندان اعتقاد دارم که ولایتی به سرعت روابط بین المللی ایران را روان و باز می کند و بخشی از ۳۰ درصد اشکالات تحریم ها مرتفع می شود و ۷۰ درصد دیگر مشکلات را هم حل خواهد کرد.

باهنر تصریح کرد: ما می توانستیم به اورانیوم ۲۰ درصد برسیم و به جای ۵ قطعنامه ۲ قطعنامه علیه ما صادر شود.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: آقای ولایتی در دولتش از قوی ترین و متحدترین ژنرال ها استفاده می کند.

وی افزود: باید به این نکته هم اشاره کنم که رهبر انقلاب انتخاب اولش برای نخست وزیری آقای ولایتی بود و در کل ایشان رابطه خوبی با آقای ولایتی دارند.

باهنر در پایان سخنانش به شوخی گفت: حضرت آقا در زمان رهبری از رئیس جمهور شانس نیاوردند ولی ان شاءالله رئیس جمهوری چهارمی دوران ایشان خوب می شود.

کد خبر: 45167

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT