پربازدیدترین ها

اسکای نیوز:

تهران-ایرنا-ابلاغ مقررات تامین ارز برای 33 مورد به شبکه بانکی،اعلام تئاتر به عنوان نمایش هویت انسانی ازسوی صالحی،اعلام ضوابط فعالیت صرافی­ ها،هماهنگی بولتون برای حمله به سوریه با صهیونیست ها،شرکت نکردن امیرقطر در نشست عربستان، حمایت رژیم صهیونیستی از حمله آمریکا،حمایت شورای همکاری خلیج فارس از حمله به سوریه،رای نیاوردن پیشنهاد روسیه درمحکومیت حمله به سوریه و روسیه تبعیت انگلیس و فرانسه از قانون داخلی آمریکا را شرم آور دانست ازمهمترین خبرهای 12ساعت گذشته ایرنا بود.

اخبار داخلی
*********
**تهران-بانک مرکزی در اطلاعیه شماره هفت خود اعلام کرد: مقررات مربوط به شرایط و چگونگی تأمین ارز برای 33 مورد به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد.

**تهران-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر، نمایش هویت و مدنیت انسانی است ، نمایش هنری است که گفت وگو با آن با وجه های مختلف آغاز می شود چرا که انسان از زمانی که هنرمندانه سخن گفتن را با دیگری آغاز کرد زبان تئاتر نیز از همان زمان ایجاد شد.

**تهران-شرکت ملی نفتکش در پاسخ به انتشار برخی اخبار درباره حادثه سانچی اعلام کرد:سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه های حقوقی و حاکمیتی دریایی کشور، صلاحیت بررسی حادثه سانچی را برعهده دارد و هرگونه گمانه زنی و ارائه اطلاعات ناقص درباره دلایل وقوع سانحه، اعتبار ندارد.

**تهران-نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد، تجاوز آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه جنایتی آشکار برای جلب رضایت عربستان و رژیم صهیونیستی بود.

**تهران-بانک مرکزی در اطلاعیه های جداگانه درباره تعیین سیاست های جدید ارزی ، ضوابط فعالیت صرافی­ ها و همچنین کلیات تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج کشور به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصاد را اعلام کرد.

اخبار خارجی
*********
**تهران-نیروهای یمنی دستکم 34 تن از مزدوران سعودی را طی عملیاتی در تعز، جوف و بیضا به هلاکت رساندند.

**تهران-شماری از شهروندان سوری-آمریکایی در ایالت پنسیلوانیای آمریکا علیه حمله به سوریه تظاهرات کردند.

**دوحه-«حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در امور رسانه ای گفت که «شیخ تمیم بن حمدآل ثانی» امیر قطر در بیست ونهمین اجلان سران این اتحادیه که یکشنبه در ظهران عربستان برگزار می شود، شرکت نخواهد داشت.

**تهران-منابع خبری بامداد یکشنبه گزارش دادند: آمریکا، انگلیس و فرانسه طرح جدیدی درخصوص سلاح شیمیایی در سوریه به شورای امنیت ارائه کردند.

**تهران-سران سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه در تماس های تلفنی حمله مشترک خود به سوریه را بررسی کردند.

**تهران-شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه در دیدار با هیاتی از انگلیس گفت: دولت هایی که مردم ما را بمباران کردند بویی از انسانیت نبرده اند.

**لندن-نخست‌وزیر انگلیس در گفت وگو با رهبران شماری از هم‌پیمانان کشورش درباره حمله ائتلاف به سرکردگی آمریکا علیه سوریه این حملات را محدود،دقیق و در جهت کاهش ظرفیت تسلیحات شیمیایی دولت دمشق اعلام کرد.

**تهران-منابع رسانه ای صهیونیستی اعلام کردند: «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا حمله بامداد شنبه به سوریه را با اسرائیل هماهنگ کرده بود.

**تهران-«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حمله آمریکا به سوریه حمایت کرد.

**دوحه-وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات عربی متحده با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از تهاجم هوایی به سوریه تنها راه برای حل تنش در این کشور را استفاده از راه های سیاسی دانست.

**تهران-شورای همکاری خلیج فارس از تجاوز نظامی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه حمایت کرد.

**تهران-دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در واکنش به حمله آمریکا به سوریه اعلام کرد: حمله آمریکا به سوریه تهاجم علیه امت اسلامی است.

**نیویورک-قطعنامه پیشنهادی روسیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکوم کردن تهاجم یکجانبه آمریکا،انگلیس و فرانسه نتوانست آرای لازم را به دست آورد.

**لندن-رهبر حزب کارگر انگلیس در نامه‌ای خطاب به 'ترزا می' با تأکید بر ضرورت حصول راهکار سیاسی در حل بحران سوریه تصریح کرد که این کشور بایستی با کمک ایران و سایر کشورهای درگیر در تحولات سوریه آتش‌بس برقرار کند.

**نیویورک-نماینده سوریه در سازمان ملل متحد بر حق دفاع از تجاوز به کشورش تاکید کرد و گفت: مبارزه با تروریست های مورد حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه را ادامه خواهیم داد و در برابر تجاوز می ایستیم.

**نیویورک-نمایندگان آمریکا،انگلیس و فرانسه در سازمان ملل با دفاع از تهاجم غیرقانونی خود به سوریه مدعی شدند اگر لازم باشد باز هم حاضریم به این کشور حمله کنیم.

**تهران-درحالی که دمشق با موشک های متجاوزان مقابله و بسیاری از آنها را ساقط کرده است، مقام های وزارت دفاع و ارتش آمریکا ادعا کردند که حمله هوایی این کشور و متحدانش به سوریه موفقیت آمیز بود.

**وین-دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پس از پایان نشست شورای ناتو گفت:همه اعضای ناتو از حمله نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه حمایت کردند.

**تهران-محمد المؤمنی سخنگوی دولت اردن در واکنش به حمله آمریکا به سوریه گفت: مواضع اردن درقبال سوریه دعوت به حل سیاسی بحران این کشور است.

**نیویورک-نماینده روسیه در سازمان ملل، حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه را مغایر قانون بین الملل و منشور ملل متحد دانست و تبعیت دو کشور اروپایی از قانون داخلی واشنگتن را شرم آور دانست.

**نیویورک-دبیرکل سازمان ملل خواستار جلوگیری از هراقدامی شد که رنج مردم سوریه را بیشتر می کند و گفت: یادآوری می کنم که همه باید به منشور ملل متحد و قوانین بین الملل پایبند باشند.
شبک**1392

کد خبر: 454469

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT