پربازدیدترین ها

نگاهی به وضعیت پروازهای اسفند ۹۶

براساس آمارهای ارائه شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها، فرودگاه مهرآباد همچنان اصلی‌ترین و پرترافیک ترین فرودگاه ایران به حساب می‌آید.

به گزارش ایسنا، براساس آمارهای منتشر شده در اسفندماه سال 1396 فرودگاه مهرآباد حدود 30 درصد از کل پروازهای کشور را انجام داده است تا به عنوان فعال‌ترین فرودگاه ایران شناخته شود. پس از آن فرودگاه مشهد با حدود 13 درصد و فرودگاه امام خمینی (ره) با حدود 12 درصد قرار گرفته‌اند. به این ترتیب این سه فرودگاه در کنار هم نزدیک به نیمی از کل پروازهای انجام شده در ماه پایانی سال 1396 را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از آن فرودگاه شیراز با حدود هفت درصد، فرودگاه کیش با ۶.۴ درصد، فرودگاه اصفهان با ۴.۹ درصد و فرودگاه اهواز با ۴.۸ درصد قرار گرفته‌اند.

پس از این فرودگاه‌ها اکثر قریب به اتفاق دیگر فرودگاه‌های کشور سهمی کمتر از یک درصدی را در کل پروازهای انجام شده به خود اختصاص داده‌اند. در میان فرودگاه‌های مراکز استان، فرودگاه سمنان، شهرکرد، اردبیل، گرگان، ارومیه، خرم‌آباد و ساری کمترین سهم را داشته‌اند و فرودگاه سمنان با صفر درصد عملا عملیات خاصی را به خود اختصاص نداده است.

در کنار آن سازمان هواپیمایی کشوری نیز آمار پروازهای انجام شده در فرودگاه مهرآباد در اسفندماه سال 1396 را به تفکیک ایرلاین‌های داخلی ارائه کرده که براین اساس شرکت آسمان با انجام 784 پرواز بیشترین سهم را داشته و پس از آن ایران‌ایر، ماهان، زاگرس و آتاایر قرار گرفتند.

در طول این مدت شرکت‌های هواپیمایی تفتان، پویاایر و ساها نیز کمترین پرواز را داشتند.

در ردیف ایرلاین‌هایی که بیشترین پرواز به موقع را ثبت کرده‌اند شرکت هواپیمایی ماهان با 416 پرواز صدرنشین است و پس از آن شرکت‌های آسمان، آتاایر و زاگرس قرار گرفتند. در حوزه بیشترین پروازهای با تاخیر نیز پس از ساها که هفت پرواز از 11 پرواز خود را با تاخیر انجام داده شرکت هواپیمایی ایران‌ایر قرار گرفته که از 713 پرواز انجام شده تنها 37 درصد معادل 266 برنامه پروازی را به موقع انجام داده و 447 پرواز معادل 63 درصد با تاخیر انجام شده‌اند.

کد خبر: 454842

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT