پربازدیدترین ها

در استکهلم؛

معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده در اولین‌ روز از سفر دو روزه خود به سوئد با مقام‌‌های آن کشور از جمله وزیر تجارت و امور اروپایی، مدیر اجرایی نهاد زنان سازمان ملل و مدیرکل آژانس تخصصی حوزه زنان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در ملاقات با آن لینده، وزیر تجارت و امور اروپایی سوئد ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌‌‌‌های مختلف بین دو کشور، به دستاوردهای حوزه زنان در ایران اشاره کرد و گفت: دسترسی زنان به آموزش عالی و افزایش دختران و بانوان تحصیل کرده دانشگاهی زمینه را برای حضور آنان در مناصب و مشاغل تخصصی فراهم کرده و در تلاش هستیم با بهره‌‌‌گیری از فرصت‌‌‌های مختلف اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی و کارآفرینی، از مشارکت اقتصادی زنان بهره‌مند شویم.

وی توسعه صندوق های خرد و تعاونی‌‌‌های زنان، کارآفرینی زنان در صنعت توریسم و صنایع دستی را از جمله فرصت‌‌‌های رو به رشد برای مشارکت اقتصادی زنان برشمرد.

معاون رییس‌‌‌جمهور در امور زنان و خانواده همچنین اختصاص سهمیه ۳۰ درصدی مدیریتی به زنان و رشد پایدار در موقعیت‌‌‌‌های تصمیم‌‌گیری برای زنان را مورد اشاره قرار داد.

آن لینده نیز در این ملاقات ضمن خوشامدگویی، به سفر سال قبل نخست‌‌‌وزیر سوئد به ایران و امضای تفاهم‌‌نامه همکاری دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سفر نخست‌‌‌وزیر سوئد نشان از اهمیت جایگاه ایران در روابط دو جانبه ما دارد.

وزیر تجارت و امور اروپایی سوئد همچنین با تاکید بر امضا اسناد و تفاهم‌‌‌نامه‌‌‌های همکاری دو کشور در جریان سفر نخست‌وزیر، حوزه زنان و خانواده را از موضوعات مورد علاقه طرفین برای همکاری‌‌‌ها برشمرد و تصریح کرد که سوئد به برجام پایبند است.

لینده با تاکید بر اینکه نقش ایران در منطقه پرتلاطم و بحران‌‌‌زده خاورمیانه، اثرگذار و سازنده است، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش آژانس بین‌‌‌المللی انرژی اتمی، ایران به کلیه تعهدات خود عمل کرده و ضرورت دارد جامعه بین‌‌‌المللی نیز حمایت خود را از ایران نشان دهد.

وی همچنین با تاکید مجدد بر نقش ایران در منطقه به نقل از فدریکا موگرینی، اظهار امیدواری کرد در آینده‌‌‌ای نزدیک شاهد افتتاح دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در ایران باشیم.

ابتکار نیز تاکید کرد: پایبندی همه کشورها به تعهدات برجام از نیازهای مهم در مسیر حفظ صلح و امنیت در جامعه جهانی است.

کد خبر: 455043

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT