پربازدیدترین ها

انتخاب شهردار برای پایتخت کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و فکر نمی‌کنم در میزان اهمیت نحوه انتخاب شهردار تهران اختلافی وجود داشته باشد اما با توجه به شرایط کنونی سه توصیه به کسانی دارم برای کسانی که می‌خواهند ظرف چند روز آینده دست به انتخاب شهردار بزنند.

حسین مرعشی در اعتماد نوشت: انتخاب شهردار برای پایتخت کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و فکر نمی‌کنم در میزان اهمیت نحوه انتخاب شهردار تهران اختلافی وجود داشته باشد اما با توجه به شرایط کنونی سه توصیه به کسانی دارم برای کسانی که می‌خواهند ظرف چند روز آینده دست به انتخاب شهردار بزنند. به نظرم اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد پذیرش شرایط موجود و تلاش برای فعالیت در همین شرایط است. به روشنی مشخص است که ما از زمان وقوع اتفاقات سال ٨٨، برای اینکه بتوانیم با نهادهای بالادست نظام به مفاهمه برسیم، با محدودیت‌هایی مواجه بوده‌ایم اما به هر حال پذیرفته‌ایم که با وجود این مشکل، در مسیر اعتلای ایران و خدمت به مردم قدم‌برداریم.

وقتی چنین موضوعی را پذیرفتیم طبیعتا باید به گونه‌ای عمل کنیم که با کمترین حاشیه به رفع مشکلات مردم بپردازیم. نباید زانوی غم بغل کنیم و در مواجهه با هر مشکل و فشاری کنار بکشیم و بگوییم یک عده‌ای نمی‌گذارند ما کار کنیم. این رفتارها مساله‌‌های ما را حل نمی‌کند بلکه باید با همه سختی‌ها کاری که به عهده گرفته‌ایم به عنوان یک وظیفه ملی انجام بدهیم و همه اینها را گفتم که تاکید کنم انتخاب شهردار تهران نباید بهانه‌ای برای زنده شدن مناقشه‌های قدیمی باشد بلکه باید طوری عمل کنیم که روابط‌مان با سایر نهادهای حکومتی بهبود پیدا کند. این اولین ضرورت کار است. دومین نکته‌ای که باید در انتخاب شهردار به آن توجه کرد قابلیت‌های مدیریتی فرد منتخب است. دوستان ما باید توجه کنند و کسی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کنند که جسارت، توان و قابلیت اجرای وظایفی که بر عهده‌اش گذاشته می‌شود داشته باشد. نباید صرفا به اسم‌ها توجه کنیم، یعنی در عین حال که باید فردی انتخاب شود که سابقه‌اش در شان شهرداری تهران است، باید از توانایی‌های مدیریتی خوبی هم برخوردار باشد. سومین مساله که باید مد نظر قرار گیرد، خوشنامی شهردار منتخب است. با توجه به آنچه که در شهرداری تهران گذشته است، باید فردی به عنوان شهردار جدید انتخاب شود که به پاکدستی و شفافیت مالی معروف باشد و این خصوصیاتش برای همه مسجل شده باشد. در غیر این صورت بعید است که فرد منتخب بتواند چنان که باید و شاید آنچه در طول سال‌های گذشته اتفاق افتاده جبران کند.

کد خبر: 455099

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT