پربازدیدترین ها

روزنامه قانون نوشت: مشکلات گسترده است و دولت توانایی مقابله با بسیاری از دردسرهای ایجاد شده را ندارد. هر روز بحران‌هایی گریبان‌گیر می‌شود که بسیاری از آن‌ها ساخته‌ بی‌کفایتی مدیران محسوب می‌شود و برخی نیز برگرفته از سنگ‌اندازی‌های گوناگون و سنت جامعه ایرانی است.

روزنامه قانون نوشت: مشکلات گسترده است و دولت توانایی مقابله با بسیاری از دردسرهای ایجاد شده را ندارد. هر روز بحران‌هایی گریبان‌گیر می‌شود که بسیاری از آن‌ها ساخته‌ بی‌کفایتی مدیران محسوب می‌شود و برخی نیز برگرفته از سنگ‌اندازی‌های گوناگون و سنت جامعه ایرانی است.

مردم بسیاری از مشکلات را تنها مشاهده می‌کنند و نمی‌توانند «نمی‌شود‌ها، نمی‌گذارند‌ها و ...» را درک کنند. ملت ایران به پای صندوق آمدند و به شعارهای دولت مستقر رای مثبت دادند تا شاهد این نوع وضعیت نباشند ولی امروز بازی به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود. این وضعیت و بحران‌های پیش آمده صدای اعتراض حامیان دولت را نیز درآورده است و نوع عملکرد اطرافیان روحانی مجالی برای دفاع نمی‌گذارد.

این اعتراض‌ها به جلسات شخصی و خصوصی سران اعتدال و اصلاحات نیز رسیده است. برای مثال در دیدار نوروزی که میان شخصیت‌های مطرح دولتی و اصلاح‌طلب برگزار شد، افراد حاضر انتقادهایی را به شخص حسن روحانی و کابینه او داشته‌اند. در همین حال سایت‌نامه نیوز از رسانه‌های اصولگرای نزدیک به دولت در مطلبی نوشت:«روزنامه سازندگی خبری را با عنوان «اولین نشست سران اصلاحات و اعتدال در غیاب آیت‌ا... هاشمی» منتشر و اعلام کرد که حسن روحانی، رییس‌دولت اصلاحات، علی اکبر ناطق نوری، سیدحسن خمینی و اسحاق جهانگیری در سکوت خبری اولین جلسه خود را برگزار کردند تا درباره آینده وضعیت کشور و مشکلات دولت و جامعه صحبت کنند. برای روشن شدن جزییات این نشست، با یکی از اعضای شورای مشورتی رییس دولت اصلاحات گفت‌وگو کردیم که این چهره اصلاح طلب که به شرط عدم درج نام خود با ما گفت و گو کرده است بخش هایی از مسائل مطرح شده در این نشست مهم را در اختیار ما قرار داده است».

در گفت‌وگویی که این رسانه با شخصیت نامعلوم اصلاح‌طلب انجام داده‌است، خبرنگار می‌پرسد که موضوع جلسه آقایان چه بود؟ آیا ابتکار تازه ای را در عرصه سیاسی کشور شاهد خواهیم بود؟ می‌گوید:«این جلسه 2-3 ساعته پنجشنبه دو هفته قبل در منزل آقای روحانی برگزار شد. همه مسائل در راستای تقویت دولت مطرح شده است. البته حاج حسن آقای خمینی نبود. جلسه درباره پیگیری جدی تر وعده های انتخاباتی رییس جمهور، رفع حصر، برنامه های اقتصادی دولت، استفاده بیشتر از ظرفیت های آقای جهانگیری و برطرف شدن ناهماهنگی ها در مجموعه دولت بود».

انتقاد به روحانی برای حصر

این شخص در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از بیشتر شدن محدودیت ها برای رییس‌دولت اصلاحات نیز صحبت شد؟ تشریح کرده است:«خیر، رییس‌دولت اصلاحات درباره خودش هیچ موضوعی را مطرح نکرد، بیشتر تاکید بر رفع حصر داشت و اینکه چرا آقای روحانی این موضوع را به عنوان رییس در شورای عالی امنیت ملی جدی پیگیری نمی کند. همچنین چرایی بی برنامگی اقتصادی دولت و سردرگمی مردم، استفاده بیشتر و بهتر از آقای جهانگیری در بخش اقتصادی از دیگر موضوعات بود». گویی روحانی نیز در واکنش به نقد رییس‌دولت اصلاحات می‌گوید:« دولت در حال پیگیری موضوع است». به گفته مصاحبه شونده، بحث آن بود که این مساله جدی‌تر در دستورکار شورای عالی امنیت ملی قرار بگیرد.

اعتراض به ناهماهنگی درونی

در این گفت‌وگو حول سخنان ناطق نوری نیز سوال می‌شود که مصاحبه شونده می‌گوید:« آقای ناطق نیز بر همین مسائل به ویژه ناهماهنگی های درون دولت بسیار جدی بحث کرد. البته بحث مشترک همه آن‌ها همکاری نکردن دیگر نهادها با دولت بود. که آقای روحانی نیز صحبت و مقداری از دستگاه های غیردولتی گلایه کرد».

سوالی از این شخصیت سیاسی مطرح می‌شود که آیا آقای روحانی در آن جلسه قول وعده ای هم به آقایان ناطق و رییس‌دولت اصلاحات داده است؟ می‌گوید:« خیر. درباره محدودیت ظرفیت ها و امکانات دولت و عمل نکردن کشورهای خارجی به تعهدات شان در برجام صحبت کرد و قول مشخص و صریحی مطرح نکرد».

پافشاری بر احقاق وعده‌ها

در این جلسه درباره برنامه های سیاسی همچون انتخابات مجلس سال 98 نیز بحثی نشده است و به گزارش نامه‌نیوز، تاکید شد که آقای روحانی به وعده های انتخاباتی خود عمل کند چون اگر توجه به این مساله نشود روی فضای انتخابات آینده تاثیر می گذارد.

تدبیر ویژه

اینکه روحانی خود میزبان این جلسه بوده و شخصیت‌ها به دعوت او در منزل او دور یکدیگر جمع شدند را می‌توان از ویژگی‌های این جلسه دانست زیرا اگر مراسم در جای دیگری برگزار می‌شد برخی از نهادهای خاص می‌توانستند جلوی حضور رییس‌دولت اصلاحات را در این نشست بگیرند ولی وقتی رییس‌جمهور بخواهد مراسمی برگزار کند و مدعوین خاص باشند بی‌شک نمی‌شود سنگ‌اندازی کرد.

پندهایی دوستانه

بی‌شک این مراسم و انتقادهایی را که به روحانی شده‌است مردم نیز در دل‌ها و گاهی نیز سر زبان‌های شان دارند و دولت باید بیشتر از پیش به این دلسوزی‌ها واکنش نشان دهد و در برخی از اوقات نیز قوی‌تر عمل کند تا همان‌گونه که در جلسه مطرح شده‌است مشکلی برای دولت مستقر و بدنه‌حامی آن ایجاد نشود. این توصیه‌ها و پندها راکه از جانب بزرگان صورت گرفته‌است روحانی باید به فال نیک گرفته و آویزه گوش کند تا دشمن شاد نشویم.

کد خبر: 455110

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT