پربازدیدترین ها

حاشیه های دورهمی سران عرب:

تهران - ایرنا - نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سوال دو نماینده قانع شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس در طرح سوال از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر این که چرا با وجود تولید صافی دیالیز در کشور ، مجوز واردات می دهید گفت: آنچه وزیر در مورد صافی دیالیز ارائه داد کذب محض است، آمار غلط بوده و صحبت های وی قابل استناد نیست، کما اینکه در این مورد مدارک مستندی در کمیسیون بهداشت وجود دارد.
وی افزود: حمایت از تولید و کالای ایرانی خط قرمز ماست. به جای حمایت از تولیدکنندگان صافی دیالیز و پرداخت میلیارد بدهی به تولیدکنندگان حتی کالای خارجی وارد می کنید. افزایش واردات خیانت به کشور محسوب می شود. از بین بردن تولید و اشتغال و سرمایه ملی این کشور چه افتخاری دارد؟
نماینده مردم ارومیه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کرده است و این در حالی است که برخی مسئولان کشور در خلاف آن و نابودی کالای داخلی اقدام می کنند.
وی در ادامه با بیان این که کارخانه های داخلی سالانه 12.5 میلیون صافی دیالیز تولید می کند گفت: مشاور امور دیالیز شما درخواست واردات یک میلیون دیالیز چینی را داد اما کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مخالفت کرد و اجازه واردات آن را نداد. صافی های چینی آسیب های جدی به بیماران زده است. شما که تا این حد بر سر جان مردم قسم می خورید چرا سلامتی مردم را با صادر کردن مجوز واردات دیالیزهای چینی به خطر انداخته‌اید؟
نماینده مردم ارومیه ادامه داد: چرا در مناقصه ساخت مرکز دیالیز کشور که سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ 9 آبان ماه سال 96 به شما نامه نوشته که آن را متوقف کنید، تخلف کردید؟
قاضی پور یادآور شد: در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی میلیاردها تومان به تولیدکنندگان بدهی دارند؛ آیا دستی در کار است که تولیدکنندگان داخلی حتی پول کارگر را هم نداشته باشند و آن وقت شما به راحتی واردات انجام دهید؟
قاضی پور در پاسخ به بخشی از اظهارات وزیر بهداشت درباره قیمت بالای دستگاه های دیالیز تولید داخل اظهار داشت: قیمت دستگاه های دیالیز را خود وزارت بهداشت تعیین می کند؛ اگر این قیمت دو سه برابر قیمت وارداتی است، خودتان آن را تعیین کرده اید.
وی گفت: تولیدکنندگان داخلی مالیات بر ارزش افزوده هم می دهند اما واردکنندگان از طریق هیات امنای ذخیره ارزی از مالیات معاف هستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اجازه نمی دهیم تولیدی که با این همه زحمت سرپا ایستاده است توسط چهار نفر دلال به زمین بخورد. فراکسیون کارگری مجلس رسما اعلام می کند از هزاران کارگر تولید کننده دیالیز حمایت می کند. بنده را هم با شکایت از قوه قضائیه نترسانید. قبل از شما هم همکارانتان از بنده شکایت کردند حاضرم به خاطر تولید ملی و کارگر ایرانی شلاق بخورم و حتی اعدام شوم.
در نهایت با قانع نشدن قاضی پور از توضیحات وزیر بهداشت، سوال و پاسخ به رای گذاشته شد که مجلس از پاسخ های وزیر قانع شد.
ادامه دارد...
سیام**1058**1553

کد خبر: 455176

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT