پربازدیدترین ها

عضو ارشد حماس:

تهران – ایرنا – «خلیل حیه» از فرماندهان ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) روز دوشنبه در واکنش به کشتار امروز مردم غزه گفت: صبر گروه های مقاومت در برابر جنایت های اسرائیل به پایان رسیده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، 'خلیل حیه' افزود: شاخه نظامی جنبش یعنی گردان های القسام و گروه های مقاومت در برابر جنایت های اسرائیل دیگر نمی توانند صبر کنند.
وی گفت: مردم ما خواستند تا به صورت مسالمت آمیز به احقاق حقوق شان بپردازند اما تدوام کشتار مردم به دست دشمن و محاصره غزه صبر را به سر آورده است.
این عضو ارشد حماس در کنفرانس مطبوعاتی گفت: واکنش طبیعی امت اسلامی و عربی به کشتار امروز مردم بی گناه ازسوی دشمن باید به صورت قیامی سراسری در همه کشورها و فلسطین باشد.
وی افزود: حرکت مسالمت آمیر مردم فلسطین ادامه دارد و ما از تمام فعالیت های این حرکت حمایت می کنیم و مردم ما تا نابودی اشغالگران متوقف نخواهند شد.
'خلیل حیه' همچنین درخصوص انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس گفت: این گناه هرگز بخشوده نخواهد شد.
امروز، دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس اجرا شد.
مردم فلسطین در غزه در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و روز نکبت (تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی) تظاهرات بزرگی در مرز این باریکه و سرزمین های اشغالی برگزار و علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی و سیاست های آمریکا اعتراض کردند.
براساس آخرین آمار تاکنون 55 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید و دو هزار 410 نفر زخمی شدند.
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی نیز در واکنش به قتل و عام روز دوشنبه مردم غزه به دست نظامیان صهیونیستی سه روز عزای عمومی در فلسطین اعلام کرد.
تاکنون بسیاری از کشورها، مقام ها و نهادهای بین المللی کشتار روز دوشنبه مردم غزه را محکوم کردند و خواستار توقف فوری خشونت ها علیه مردم فلسطین شدند.
شبک**9365**1392

کد خبر: 461294

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT