پربازدیدترین ها

در ادامه کارشکنی ها در اجرای برجام؛

تهران - ایرنا - مذاکرات فشرده ظریف در بروکسل در ادامه ماموریت وی برای حفظ برجام، تحریم رئیس کل بانک مرکزی ایران از سوی واشنگتن به بهانه حمایت مالی از حزب الله، صدور بیانیه مطبوعاتی نشست مشترک ظریف، وزاری خارجه E3 و موگرینی، تاکید مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر حفظ برجام، نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره کشتار روز دوشنبه فلسطینی ها در نوار غزه و محکومیت کشتار مردم این سرزمین از سوی اشغالگران قدس و پایان نهمین کنفرانس بین المللی صلح سوریه در آستانه و تاکید دوباره ایران، روسیه و ترکیه بر تمامیت ارضی سوریه مهمترین خبرهای 12ساعت گذشته ایرنا بود.

اخبار داخلی
**********
* بروکسل- ایرنا- وزیر امور خارجه ایران درخصوص تحریم ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی از سوی آمریکا گفت: این اقدام آمریکا همانند بقیه اقدامات آنها، اقدامی غیرقانونی است.
* تهران- ایرنا- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تاکید کرد: با پیگیری و اجرای سیاست های یکجانبه گرایی توسط رئیس جمهوری آمریکا، سیاست های چندجانبه گرایی در عرصه نظام بین الملل بشدت با خطر روبه رو شده است.
* نیویورک- ایرنا- نمایندگی جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای مطبوعاتی، آمریکا را شریک اصلی جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان دانست و تاکید کرد اظهارات روز سه شنبه نماینده آمریکا نمی تواند این واقعیت را پنهان کند.
* تبریز- ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بعد از سال ها استقلال معدن مس سونگون نهایی شد، اعلام کرد: به زودی عملیات اجرایی تولید مس کاتدی در این معدن آغاز می شود.
* تبریز- ایرنا- در آیینی با حضور جمعی از شخصیت های کشوری و محلی حوزه صنعت و معدن، از یک عمر تلاش و کوشش بی وقفه سیدرضا مقیمی اصل، پیشکسوت صنعتگر و خیر تبریزی، تجلیل و مقام وی در پیشبرد برنامه های توسعه ای کشور گرامی داشته شد.
* تهران- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی هنر گفت: کالاهای فرهنگی می تواند در زیبایی فضای جامعه تأثیرگذار و حتی به عنوان سوغاتی برای گردشگران خارجی عرضه شود.
* تهران- ایرنا- محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در بروکسل حضور دارد با همتایان خود از کشورهای ایتالیا، بلغارستان، اتریش و اسپانیا تلفنی گفت وگو و تبادل نظر کرد.
* یزد- ایرنا- معاون وزارت آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: تاکنون نیمی از شهروندان افغان مقیم ایران با برنامه ریزی این سازمان و پیگیری های مستمر در استان ها از نعمت خواندن و نوشتن برخوردار شدند و روند سواد آموزی مهاجران ادامه دارد.
* تهران- ایرنا- 'ابراهیم خدایار' استاد ادبیات فارسی، شاهنامه و اسطوره‌های مشترک را زمینه‌ای مناسبت برای ارتباط میان ایرانیان و ملت‌های آسیای میانه عنوان کرد.
* بروکسل- ایرنا- محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان روز سه‌شنبه و در ادامه ماموریت خود برای حفظ برجام، با همتایان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل وارد مذاکره شد.
* کرمان- ایرنا- رئیس مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی گفت: تعداد زلزله های بیش از چهار ریشتر کشور در سال 96 نسبت به سال قبل از آن 2.4 برابر شده است.
* یزد- ایرنا- معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی از فعالیت 585 پایگاه سلامت اجتماعی در کشور خبرداد و گفت: افزون بر 600 هزار نفر زیرپوشش خدمات مختلف این پایگاه ها قرار دارند.
* کرمان- ایرنا- معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: پیش از دولت یازدهم به امنیت و ایمنی به عنوان یک کیفیت در نظام شهری کمتر توجه شده بود و دولت تدبیر و امید با اجرای طرح بازآفرینی، امنیت و ایمنی را به شهرها بازگردانده است.
* همدان- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت برگزاری آیین اردیبهشت مفاخر همدان، اظهار داشت: دکتر حسین معصومی همدانی تجلی علم و دانش و پرورش یافته حوزه و مرجعیت است.
* بندرعباس- ایرنا- معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا در برجام بدنبال بازگرداندن سلطه خود بر ایران و متوقف کردن حرکت رو به رشد کشورمان بود که ناکام ماند.
* تهران- ایرنا- رییس سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور اعلام کرد: مطالعات فیزیک و شیمیایی سواحل جنوبی و مطالعات بستر دریا تا مرز آبی با توان داخلی انجام شد و چشمه‌ های آب شیرین در بخش بستری خلیج ‌فارس قابل شناسایی است.
* کاشان- ایرنا- معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از تخصیص 62 میلیارد ریال برای آموزش دهیاران در سال جاری خبر داد و گفت: این اعتبار هفته گذشته متناسب با جمعیت روستایی بین استان ها تقسیم شد.
* مشهد- ایرنا- معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه صنعت گردشگری راه تعامل سازنده با دنیا و معرفی ثروتهای تاریخی و هویتی ایران به جهانیان است.
* تهران- ایرنا- رییس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از فعالیت هشت هزار نفر بانوی متخصص در حوزه هوانوردی کشور خبر داد.
* قم- ایرنا- معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال 96، بیش از 280 هزار هکتار سیستم های نوین آبیاری در سطح مزارع و باغ های کشور اجرا شده است.
* تهران- ایرنا- دولت آمریکا روز سه شنبه رئیس کل بانک مرکزی ایران را به بهانه حمایت مالی از حزب الله تروریست خواند و در فهرست تحریم ها قرار داد.
* رشت- ایرنا- معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: امید در قشر جوان ایران اسلامی وجود دارد و آنان به آینده کشور امیدوار هستند.
* تهران- ایرنا- دومین نشست «اصلاح و توسعه نظام حقوقی کشور و تدوین سند آن» برگزار و استادان علم حقوق پیشنهادات، نظرات و انتقادات خود را نسبت به وضعیت نظام حقوقی در کشور مطرح کردند.

اخبار خارجی
**********
* بروکسل- ایرنا- فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه شب مذاکرات بروکسل درباره برجام را با حضور وزیران کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه و ایران مثبت ارزیابی کرد و گفت: مصمم به حفظ برجام هستیم.
* بروکسل- ایرنا- وزیر امور خارجه انگلیس که برای شرکت در نشستی با حضور وزرای خارجه فرانسه و آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره برجام به بروکسل سفر کرده است، گفت: توافق با ایران با وجود خارج شدن آمریکا، معاهده ای با ارزش است.
* مسکو- ایرنا- معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که به هیچ وجه سخنی از امتیاز دادن ایران برای حفظ توافق هسته ای (برجام) مطرح نکرده است.
* تهران- ایرنا- جنگنده های سعودی شهرستان مرزی سحار در استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کردند.
* کوالالامپور- ایرنا- وزارت امور خارجه ویتنام با صدور بیانیه ای انتقال سفارت آمریکا به قدس را نگران کننده دانست و اعلام کرد این کشور نماینده ای در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس نداشته است.
* پکن- ایرنا- دانشمندن چینی موفق شدند با کشفیات جدید خود دانسته های بیشتری درباره ساختار آب کسب کنند که پیشرفت نادری در دنیا محسوب می شود.
* پکن- ایرنا- کره شمالی «در اعتراض به رزمایش آمریکا و کره جنوبی»، مذاکرات هیات بلند پایه سیاسی با کره جنوبی که قرار بود امروز چهارشنبه در سطح وزیران برگزار شود را لغو کرد.
* بلگراد- ایرنا- جامعه اسلامی صربستان روز چهارشنبه 16 ماه ژوئن (26 اردیبهشت) را نخستین روز ماه مبارک رمضان در این کشور اعلام کرد.
* مسکو- ایرنا- پل کریمه که با طول 19 کیلومتر جنوب روسیه را به شبه جزیره کریمه متصل می کند و گفته می شود طولانی ترین پل اروپا است، افتتاح شد.
* تهران- ایرنا- محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین در اعتراض به انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی نماینده خود را از واشنگتن فرا خواند.
* آتن- ایرنا- یونانی ها با برپایی تظاهرات حمایت و همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.
* تبریز- ایرنا- وکیل کانادایی و محقق مسایل حقوق بین الملل با بیان اینکه ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، فردی خطرناک است، گفت: ترامپ از نقض حقوق بشر و دست زدن به هر گونه اقدام جنایتکارانه واهمه ندارد.
* مسکو- ایرنا- سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با امانوئل بون رئیس دفتر وزیر امور خارجه فرانسه دیدار و با وی درخصوص برجام گفت وگو کرد.
* نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سئوالی درباره حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق گفت: او در این کشور است اما اطلاعی از جزئیات این سفر ندارم.
* مسکو- ایرنا- آلکسی ناوالنی رهبرمخالفان دولت روسیه که به تازگی در جریان اعتراض ها در مسکو بازداشت شده بود با حکم دادگاه به حبس محکوم شد.
* مسکو- ایرنا- نماینده ولادیمیر پوتین در امور سوریه از احتمال دیدار روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در شهریور ماه آینده خبر داد.
* مادرید- ایرنا- «آلفونسو داستیس» وزیر خارجه اسپانیا روز سه شنبه با انتقاد از انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، استفاده از زور از سوی صهیونیست ها علیه فلسطینیان را محکوم کرد .
* الجزیره- ایرنا- وزارت خارجه موریتانی روز سه شنبه در بیانیه ای حمله وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به تظاهرات کنندگان بی دفاع فلسطینی را محکوم کرد و خواستار جلوگیری از کشتار و سرکوب بیشتر مردم فلسطین از سوی صهیونیست ها شد.
* اسلام آباد- ایرنا- جمعی از مردم و احزاب مذهبی اسلام آباد پایتخت پاکستان روز سه شنبه در اعتراض به جنایت های رژیم صهیونیستی و کشتار اخیر مردم غزه، تظاهرات اعتراضی برپا کردند.
* تهران- ایرنا- بسیاری از کشورهای اسلامی پنجشنبه را به عنوان نخستین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.
* مسکو- ایرنا- کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در بیانیه مشترک نهمین کنفرانس بین المللی صلح سوریه در آستانه بار دیگر بر پایبندی به حاکمیت، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.
* بغداد- ایرنا- «اریز عبدالله» عضو اتحاد میهنی کردستان عراق، اعلام کرد: پست ریاست جمهوری در دوره آتی نیز در اختیار این اتحادیه خواهد بود، اما تاکنون نامزدی برای این جایگاه نهایی نشده است.
* بغداد- ایرنا- کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق عصر امروز سه شنبه نتایج اولیه شمارش آراء دهوک و کرکوک را به عنوان آخرین استان های باقی مانده عراق که پیرامون نتایج آن حرف و حدیث بود اعلام کرد و طی آن حزب دموکرات در دهوک اول و اتحادیه میهنی در کرکوک پیشتاز شد.
* نیویورک- ایرنا- سفرای اروپایی عضو شورای امنیت پس از نشست این شورا درباره کشتار روز دوشنبه فلسطینی ها در نوار غزه، این رویداد را فاجعه ای غم انگیز در خاورمیانه دانستند و بیانیه ای مشترک صادر کردند.
* مسکو- ایرنا- دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در دیداری دوجانبه بر ضرورت ادامه مشورت ها و رایزنی های متمرکز برای کمک به حل بحران سوریه تاکید کردند.
* تهران- ایرنا- رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با تاکید بر مبارزه علیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ملت فلسطین به راهپیمایی های «بازگشت» ادامه می دهد.
* بغداد- ایرنا- شورای وزیران عراق در جلسه عصر سه شنبه خود با حضور «فواد معصوم» رییس جمهوری و «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور،خواهان بررسی دقیق تخلفات انتخاباتی مورد اعتراض گروه های سیاسی و مردمی از سوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات این کشور شد.
* بروکسل- ایرنا- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه عصر امروز (سه شنبه) به ‌منظور رایزنی و هماهنگی مواضع خود درباره برجام در بروکسل دیدار کردند.
* باکو- ایرنا- نشست گروه دائمی کارشناسان پشتیبانی کشورهای شریک سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) روز سه شنبه در باکو آغاز به کار کرد .
* کابل- ایرنا- وزارت امور خارجه افغانستان در ارتباط با تحولات اخیر در فلسطین اشغالی و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس بیانیه ای مطبوعاتی صادر کرد و این اقدام را مایه نگرانی جهان اسلام دانست.
* نیویورک- ایرنا- نمایندگان کشورهای عربی در سازمان ملل متحد پس از نشست شورای امنیت با همراهی سفیر فلسطین، کشتار مردم این سرزمین را توسط اشغالگران قدس محکوم کردند.
* باکو- ایرنا- 'المار محمدیاراف' وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، روز سه شنبه آمادگی دولت باکو برای مذاکرات فشرده حل مناقشه قره باغ را اعلام کرد .
* باکو- ایرنا- حزب اسلامی جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه ای جنایت روز گذشته رژیم صهیونیستی در قدس و حمایت دولت امریکا از این رژیم غاصب را محکوم کرد .
* اربیل- ایرنا- شماری از اعضا و هواداران شش حزب کردستان عراق ضمن رد نتایج انتخابات پارلمانی این منطقه، عصر سە شنبە در اعتراض بە نتایج انتخابات مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل در اربیل تجمع کردند.
* تهران- ایرنا- هزاران یمنی روز سه شنبه در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیسی و کشتار اخیر مردم غزه، در صنعا پایتخت یمن تظاهرات کردند.
* بغداد- ایرنا- مرکز رسانه امنیت عراق از به هلاکت رساندن پنج فرمانده داعش در کرکوک خبر داد که یکی از آنان از برنامه ریزان و مرتکبان جنایت السعدونیه در جنوب غربی این استان است.
* تهران-ایرنا- درحالی که تاکنون ده ها فلسطینی به دست نظامیان رژیم صهیونیستی و در سایه سکوت محافل رسمی عربی در نوار غزه شهید شدند، شورای وزیران عربستان مخالفت خود را با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس اعلام کرد.
* تهران- ایرنا- «دیدیه ریندرز» وزیر امور خارجه بلژیک روز سه شنبه سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور را برای ادای پاره ای توضیحات در مورد سخنانش مبنی بر تروریست خواندن فلسطینی ها احضار کرد.
* دمشق- ایرنا- ارتش سوریه و تیپ فلسطینی (القدس) از چند محور به مواضع گروه تروریستی داعش در اردوگاه یرموک حمله کردند.
* بیروت- ایرنا- «محمد فتحعلی» سفیر ایران در لبنان امروز سه شنبه با «سلیمان فرنجیه» رهبر حزب مسیحی «جریان المرده» دیدار کرد.
* آنکارا- ایرنا- کمال قلیچدار اوغلو در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه فلسطین گفت: رفتار رژیم صهیونیستی در نوار غزه و قتل عام فلسطینی ها را به شدت محکوم می کنیم چرا که این اقدامات جنایت علیه بشریت است.
* آنکارا- ایرنا- شبکه تلویزیونی ان.تی.وی ترکیه اعلام کرد که 54 تبعه خارجی به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش در شهر استانبول دستگیر شدند.
* آنکارا- ایرنا- دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس گفت: همواره با همه وجود در کنار مردم فلسطین علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی هستیم.
* نیویورک- ایرنا- نماینده بولیوی در سازمان ملل متحد با انتقاد از همتای آمریکایی خود که ایران را متهم به ترویج خشونت در منطقه دانسته بود، گفت: عامل اصلی بحران در خاورمیانه اشغال فلسطین است.
* مادرید- ایرنا- خرید تسلیحات نظامی عربستان سعودی از اسپانیا در سال 2017 رشد 133 درصدی داشته است تا ریاض به بزرگترین مشتری اسپانیا در خارج از اتحادیه اروپا و ناتو تبدیل شود.
شبد**1953**1379 **

کد خبر: 461585

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT