پربازدیدترین ها

نقوی حسینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هرچه بتوانیم مراودات اقتصادی خود را از حوزه دلار خارج کنیم حرکتی در جهت حفظ منافع ملی کشور صورت گرفته است.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، با اشاره به تلاش وزارت امور خارجه و بانک مرکزی برای رایزنی با سفارتخانه‌های خارجی جهت صدور ویزا با پرداخت واحد پول ایران به جای دلار گفت: هرچه بتوانیم مراودات اقتصادی خود را از حوزه دلار خارج کنیم حرکتی در جهت حفظ منافع ملی کشور صورت گرفته است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر حوزه سفارت و کنسولگری در جمهوری اسلامی با ارز دلار فعالیت می کنند که اگر به ارز خودمان یا ارزهایی غیر از دلار تبدیل شود برای مقابله با نفوذ دلار در کشور مؤثر خواهد بود.

وی افزود: این موضوع که کشورها بپذیرند طبق قوانین کشور دیگری صدور ویزا داشته باشند امری طبیعی بوده و نمی‌توانند برای استفاده از ارزی غیر از دلار ان قلت بیاورند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برای مثال در صورت اجرا شدن این طرح، کسی قرار است در ترکیه ویزا گرفته و به ایران سفر کند با ارز لیر اقدام به این کار کرده و فردی که از ایران قصد سفر به ترکیه دارد با ارز ریال اقدام کرده و ویزا برایش صادر می شود./

پایان پیام

کد خبر: 461669

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT