پربازدیدترین ها

رسانه های گروهی کره شمالی امروز برای چندمین بار در روزهای اخیر گزارش کردند که رزمایش جنگی آمریکا و کره جنوبی با خواست آنها برای گفت و گو، همزیستی و همخوانی ندارد.

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری کره شمالی امروز جمعه در مطلبی آورده است نمی توان از این کشور درخواست های مختلف برای گفت و گو و خلع سلاح اتمی داشت و همزمان با برگزاری رزمایش، حق حاکمیت و تمامیت ارضی آن را تهدید کرد.

'روزنامه رودونگ سینمون' ارگان حزب حاکم کره شمالی و تلویزیون این کشور نیز گزارش هایی در انتقاد از رزمایش هوایی آمریکا و کره جنوبی منتشر کرده اند.

رزمایش 'مکس تندر' بزرگترین رزمایش نیروهای هوایی آمریکا و کره جنوبی برای 15 روز از جمعه گذشته با شرکت بیش از 100 فروند جنگنده از جمله هواپیماهای رادارگریز اف 22 آمریکا شروع شده است.

تارنمای 'یوری میزوکاری از کره شمالی هم نوشته است که چطور می شود از کره شمالی انتظار گفت و گو داشت و با تمرینات جنگی همزمان این کشور را تهدید کرد.

هشدار کره شمالی در شرایطی است که این کشور پیشتر نشست بلند پایه کاری با کره شمالی را لغو کرده و نسبت به برگزار نشدن اجلاس سران با آمریکا در روز 22 خرداد در سنگاپور هم هشدار داده است.

این تارنمای کره شمالی تاکید کرده است که ما برای تغییر سیاسی این شرایط تلاش می کنیم اما کره شمالی نمی تواند برگزاری این رزمایش را تحمل کند.

رسانه های کره شمالی برگزاری رزمایش مذکور را محکوم کرده و آن را یک خطر برای کل منطقه شبه جزیره کره دانسته و هشدار داده اند که شرایط ممکن است به همین دلیل تغییر کند.

کره شمالی این رزمایش را مغایر با بیانیه صلح پانمونجوم توصیف کرده است که پس از اجلاس سران دو کره در پایان ماه گذشته میلادی با هدف پایان دادن به روابط خصمانه کره شمالی و کره جنوبی منتشر شد.

کد خبر: 462118

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT