پربازدیدترین ها

کاشانی:

در میان اعضای شورای شهر تهران، حبیب کاشانی بیشترین تعداد دیدارهای مردمی را داشته، او هر چهارشنبه در یکی از مناطق تهران حاضر می شد و پای صحبت شهرنشین ها می نشست واز مشکلات آن ها آگاه می شد… به همین دلیل شاید او بهترین گزینه برای توصیف شهر ایده آل از نگاه مردم تهران باشد…

در دیدارهای مردمی، شهر نشین ها به عملکرد مدیریت شهری چه نمره ای می دادند؟

ما مردم خوبی داریم، اشکالات را با دیده اغماض نگاه می کنند، من تقریبا از نظر جغرافیایی در تمام سطوح شهر نشینی پای صحبت مردم نشستم. آن ها نمره خوبی می دادند و معلوم بود که از مجموعه کاری شورای شهر رضایت دارند، همین رضایت؛ وظیفه ما را سخت تر و سنگین تر می کند

خودتان به عملکرد شورای سوم چه نمره ای می دهید؟

ببنید، خیلی ها وضعیت کنونی شورا ی شهر را در نظر می گیرند و فراموش می کنند که پس از جنجال های شورای اول، شورای دوم وسوم آمد تا فارغ از سیاسی کاری و هیاهو تقریبا از نقطه صفر، الگوی یک پارلمان شهری باشد. در این مورد هم گام های بزرگی برداشته شده، همین که خیلی از رییس جمهورها و سران وقتی برای اجلاس غیر متعهد ها به تهران آمدند و گفتند که تهران به کلی تغییر کرده، نشان از یک کار درست است. همین که نزدیک به ده سال شورای شهر با مجموعه ای از گروه ها و جناح های متفاوت با کمترین درگیری و حاشیه کارش را انجام داد و به مردم خدمت کرد؛ نشانه خوبی است… اما ما معلم ها برای تصحیح و نمره دادن وسواس داریم؛ به ویژه این که تصحیح برگه خودمان باشد… هنوز کارهای زیادی باقی مانده تا باید انجام شود… به ویژه در حوزه فرهنگی. ولی در مجموع از این که مردم راضی هستند خدا را شکر می کنم.

برنامه شما برای شورای چهارم چیست؟

در شوراهای دوم وسوم گام های بزرگی برای نهادینه کردن قانون در ساختار شوراها برداشته شد، دیگر این طور نیست که سلیقه ها دخیل باشد و هر کس هر کاری دوست داشته باشد انجام دهد، همه چیزمعلوم و مشخص است؛ در شورای چهارم باید تلاش به این سمت باشد که از ظرفیت های قانونی برای رفاه بیشتر مردم استفاده شود و تهرانی ساخته شود شایسته مردم این شهر. تهرانی حتی آباد تر از تهران فعلی.

به عنوان تنها حقوق دان شورای شهر تهران، این ظرفیت های قانونی را چگونه می بینید؟

درست است که من درس حقوق خوانده و می خوانم؛ اما نه به عنوان یک حقوقدان که اگر لایق باشم به عنوان نماینده و وکیل مدافع مردم خوب تهران در جلسات شورای شهر حاضر می شدم. من معتقدم با تکیه بر ظرفیت های قانونی خیلی از معضلات کنونی شهرتهران نظیر آلودگی هوا، ترافیک و… قابل حل است، فقط باید این ظرفیت ها را شناخت و از آن استفاده کرد.

کد خبر: 46912

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT