پربازدیدترین ها

منتظری

رییس دیوان عدالت اداری با توصیه به مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد: مردم در انتخاب خود دقت کنند و سعی کنند برای انتخاب اصلح بین خود و خدا حجت شرعی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، گفت: باید مراقب این دوره از انتخابات بود و ان شاء الله همه ما با هم کنار امت اسلامی و ملت حضوری دشمن کورکن خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که الحمدلله فضای جامعه برای حضور حماسی در انتخابات آماده شده است، افزود: باید ضمن توجه به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر حضور در پای صندوق های رای، باید مراقب باشیم؛ زیرا دشمن رفتارهای ما را به دقت رصد می کند.

رییس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: این که رسانه های غربی به ویژه آن ها که با پول آمریکا تولید صدا و تصویر می کنند، تا این اندازه نسبت به انتخابات، کاندیداها و رفتارهای آن ها حساسیت دارند، هشداری است که به ما می گوید باید بسیار مراقب باشیم و طوری رفتار کنیم که آن ها مایوس شوند.

وی همچنین بر دقت در انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا تاکید کرد و گفت: امیدواریم مردم در انتخابات شوراها نیز دقت کافی داشته باشند، زیرا دقت در این امر با توجه به اختیارات و ماموریت های شوراها بسیار ضروری است.

وی در ادامه تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ولایت ائمه معصومین(ع) نعمتی است که خداوند به ما عطا کرده و امام خمینی رضوان الله تعالی علیه بینانگذار این نظام نیز فقیه و مجتهدی بودند که افتخارش شاگردی مکتب امام صادق(ع) بوده است؛ بنابراین در کشوری که ولایی است باید رنگ و بوی امامت و ولایت در آن دیده شود و همچنین بر ماست که قدر این نعمت را بدانیم.

منتظری در بخش نخست سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن ماه شعبان به بیان برخی فضیلت های آن و ضرورت توجه به شاخه های نور هدایت و معارف اسلامی در این ماه پرداخت و گفت: شیعه باید اعتقادات و مبانی فکری اش را در معارف اهل بیت جست وجو و بیابد.

وی ادامه داد: رعایت توصیه های پیامبر گرامی اسلام توسط شیعیان در این ماه از طریق انجام نمازهای مستحبی، دادن صدقه، گذشت نسبت به ظلمی که بر او رفته است و همچنین تلاش برای آشتی میان دوستان و اعضای خانواده، راه رسیدن به شاخه های نوری است که به بهشت می رسد.

وی در پایان با اشاره به فرازی از صلوات شعبانیه تاکید کرد: صلوات شعبانیه به ما درس می دهد که شیعه نباید بر امام خود متقدم باشد به نحوی که برخی خود را حتی مقدس تر از امیرالمومنین علی(ع) بدانند، همچنین از ایشان عقب نماند زیرا کسانی که عقب می مانند، هلاک خواهند شد؛ بنابراین شیعه باید ملتزم، همراه و پشت سر امام(ع) باشد.

کد خبر: 47178

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT