پربازدیدترین ها

فرمانده نیروی دریایی ارتش از بازداشت چندین گروه از دزدان دریایی توسط نیروی دریایی ارتش و تحویل آنها به مقامات قضایی خبر داد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در آئین روز جهانی دریانورد و تجلیل از دریانوردان نمونه، اظهار داشت: نیروی دریایی تا به امروز ضمن همراهی بیش از ۲۰۰۰ کشتی تجاری و نفتکش، قریب به ۱۵۰ درگیری با دزدان دریایی داشته است و چندین گروه از آنها را دستگیر و به مقامات قضایی مربوطه تحویل داده است.

وی در ادامه افزود: امروز ما ادعا می­ کنیم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت دریایی را تا جنوب هندوستان و مدار ۱۰درجه برقرار و در همین راستا نه تنها به کشتی­ های کشورمان بلکه به کشتی­های سایر کشورهایی که درخواست همکاری داشته ­اند نیز کمک کرده­ ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین اذعان داشت: ما می­توانیم با تعامل مثبت و همدلی که در بین تمامی ارگان­های دریایی کشور وجود دارد، شاهد پیشرفت­های چشمگیر کشور در این زمینه باشیم و ضمن حفظ اقتدار، تمامی تحریم­ ها را بی­ اثر کنیم.

امیر دریادار سیاری با اشاره به این­که چرخه اقتصادی از طریق دریا می­ چرخد، گفت: منافع و منابع راهبردی و کلانی در دریا داریم. به­ خصوص منابع غذایی دریایی که کمترین درصد استفاده از این منابع در کشور ماست. ما باید بتوانیم از این مواد غذایی خدادادی در دریا برای پیشرفت اقتصادی کشور استفاده کنیم و همه عزیزان مسئول در این زمینه باید کوشا باشند تا کشوری دریا محور بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: مطمئناً تا زمانی که در دریا حضور داریم، هیچ گونه تعدی و تعرضی به کشتی های تجاری ما صورت نمی گیرد.

در این آئین که با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، از ناخدا دوم عرشه عبدالوهاب طاهری، ناخداسوم مکانیک داود قلی­زاده و ناواستواریکم تکاور اردشیر امیری به­عنوان دریانوردان نمونه تقدیر شد.

کد خبر: 48707

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT