پربازدیدترین ها

یکی از مراجع تقلید شیعیان با ابراز تاسف از این که در ۸ سال اخیر بسیار مسئله حجاب را متزلزل کردند، گفت: متاسفانه عده ای نه تنها برای حفظ حجاب دل نسوزاندند بلکه کارشکنی کردند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار دارابی، قائم مقام سازمان صداوسیما و جمعی از مدیران رسانه ملی، با بیان این که صداوسیما عنایت خاصی به مسائل دینی و اعتقادی به خصوص در ماه رمضان دارد، تصریح کرد: در دنیا حرف اول را رسانه ها می زنند، رسانه ها هستند که آتش جنگ را برمی افروزند و خاموش می کنند.

وی تأکید کرد: امروز رسانه ها به قدری قوی شده اند که دیو را فرشته و فرشته را دیو می کنند؛ اگر به تحولات سوریه واقع بینانه نگاه شود، واقعیت این است که دولت قانونی سر کار است و کسانی از این طرف و آن طرف آمدند که بیشترشان تروریست و وهابی تکفیری هستند، آدم ها را سر می برند، قبور را نبش می کنند، سینه ها را می شکافند، جگر را در می آورند و به دندان می کشند؛ اینها به چه مجوزی وارد سوریه شدند؟ کدام نهاد بین المللی به شما چنین اجازه ای داده که این مملکت را اشغال کنید و حکومتی مطابق افکارتان ایجاد کنید؟ در عین حال رسانه های استکباری چنان این حرکت را موجه نشان می دهند که افرادی باور کرده اند که اینها دیو نیستند و فرشته اند.

استاد برجسته حوزه با تاکید بر این که رسانه های استکباری باطل را حق و حق را باطل جلوه می هند، تاکید کرد: ما در چنین دنیایی هستیم و باید از رسانه ها برای احقاق حق و ابطال باطل حداکثر استفاده را بکنیم و حق خودمان را به وسیله رسانه ها بگیریم.

وی نقش رسانه ها را در داخل و خارج بسیار زیاد و تاثیرگذار ارزیابی کرد و گفت: رسانه ملی در انتخابات اخیر به خوبی خود را نشان داد.

خیلی ها انتظار داشتند این انتخابات تبدیل به یک جنگ داخلی شود
آیت الله مکارم شیرازی افزود: خیلی ها انتظار داشتند این انتخابات تبدیل به یک جنگ داخلی شود تا آنها به مقاصدشان و اهدافشان برسد؛ خوشبختانه رسانه ملی مشی خوبی انتخاب کرد و تدبیرهای دیگری هم ضمیمه شد و آتشی که دشمنان و بدخواهان انتظار داشتند نتوانستند روشن کنند و تیرشان به سنگ خورد.

وی در ادامه گفت: یکی از مشکلاتی که رسانه های بیگانه مخصوصا رسانه های وهابی و حتی خارجی پشتیبان وهابیت تکفیری برای ما ایجاد کردند شیعه ستیزی به وسیله استفاده از انواع دروغ ها و تهمت ها به ویژه در کشور مصر است و رسانه های بیگانه از آنها حمایت می کنند.

این مرجع تقلید با بیان این که آنها با یک سری دروغ و تهمت های باطل افکار و اذهان را نسبت به شیعه منحرف می کنند، تصریح کرد: آنها به گونه ای وانمود و القا می کنند که شیعه ها حج نمی روند و حج شان زیارت کربلا و زیارت امام رضا(ع) است؛ ما باید به صورت مستند نشان دهیم که بیشترین حاجی ها در دنیا متعلق به جمهوری اسلامی ایران هستند؛ بیشترین عمره گذاران، عمره گذاران ما هستند؛ ما بیشترین برنامه را در حج داریم و گاه آنها به گونه ای القا می کنند که شیعیان کاری به قرآن ندارند و قرآنشان غیر از قرآن ما است.

وی با بیان خاطره ای در این خصوص تاکید کرد: قبل از انقلاب به عمره رفته بودم، یکی از دوستان زمینه ملاقات با وزیر امور مذهبی عربستان را فراهم کرد، او گفت: من شنیدم شما قرآنی غیر از قرآن ما دارید. ما هم محکم گفتیم شما خودتان تشریف بیاورید یا نماینده بفرستید همراه ما؛ در تهران هر مسجدی مایل بودید انتخاب کنید در هر خانه ای مایل بودید انتخاب کنید که بگوییم قرآنشان را بیاورند اگر یک کلمه با قرآن های دیگر تفاوت داشت معلوم می شود این سخن راست است.

رسانه ملی در برابر شبهه وهابیون واکنش نشان دهد
آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که بسیاری از علمای وهابی مغرض هستند و نمی خواهند حقایق را باور کنند، خطاب به دست اندرکاران رسانه ملی گفت: شما باید در مقابل این شبهه ها واکنش نشان دهید و با معرفی قاریان و حافظان تمام قرآن و برنامه های قرآنی ما به صورت مستند در این راستا فعالیت کنید.

وی ضمن هشدار نسبت به تبعات شیعه هراسی و شیعه ستیزی در جهان، تصریح کرد: آنها می خواهند با دروغ و تهمت شیعه را از صحنه خارج کنند و با تحریک احساسات دیگر مسلمانان، جنگ مذهبی به راه بیندازند و ما به ویژه رسانه ملی نباید اجازه دهیم این توطئه شوم جامه عمل به خود گیرد.

استاد حوزه علمیه همچنین بر ضرورت دقت مسئولان صدا و سیما در زمینه پخش برخی از سخنان مسئولان به صورت زنده تاکید کرد و اظهار داشت که با توجه به تبعات این مسئله باید کنترل ها و نظارت های لازم لحاظ شود.

وی همچنین در تذکری دیگر با بیان این که صداوسیما نباید معرف فرهنگ غربی ها باشد، گفت: صدا و سیما از نظر صحنه ها و لباس هایی که نشان می دهد، باید دقت کند تا ناخداگاه در فرهنگ آنها نلغزیم.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: باید فرهنگ اسلامی و بومی خود را حفظ کنیم و نقش رسانه ملی در این عرصه بسیار حایز اهمیت و برجسته است.

وی با ابراز تاسف از این که در ۸ سال اخیر بسیار مسئله حجاب را متزلزل کردند، گفت: متاسفانه عده ای نه تنها برای حفظ حجاب دل نسوزاندند بلکه وقتی نیروی انتظامی و رسانه می خواست دل بسوزاند کارشکنی کردند اما بحمدلله مردم فهمیدند.

این مرجع تقلید همچنین تذکری نسبت به طرح مسائل دینی در رسانه ملی بیان و تاکید کرد: رسانه ملی به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند مسائل مذهبی و تاریخ ائمه و معارف اسلام را برای مردم بیان کند و از فرصتی که اسلام و انقلاب در اختیار ما قرار داده به نحو احسن استفاده کنیم.

کد خبر: 49850

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT