پربازدیدترین ها

محسنی اژه ای درباره احراز پست از سوی برخی محکومان فتنه سال ۸۸ در دولت یازدهم، گفت: ممکن است فردی حتی محکوم هم نشده باشد، اما شرایط احراز پست دولتی را نداشته باشد.

غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور عصر امروز در چهل و هشتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که از وی درباره احراز پست و سمت از سوی برخی از محکومین فتنه سال ۸۸ در دولت یازدهم پرسید، گفت: باید به این نکته توجه داشته باشید که محکومین عمدتاً سه دسته هستند.

وی افزود: کسانی هستند که در متن حکم دادگاه نوشته شده چند سال محرومیت یا انفصال از خدمات دولتی که به طور قطع این محکومان نمی توانند تا پایان این مدت در مشاغل دولتی مشغول به کار شوند.

سخنگوی قوه قضایی افزود: دسته دوم کسانی هستند که در متن حکم آنها انفصال یا محرومیت نوشته نشده اما نوع محکومیت برخی آثاری به جا می گذارد که به واسطه آن آثار، فرد از احراز پست دولتی محروم می شود.

وی گفت: اما در مورد سوم افرادی هستند که محکوم شده اند و به زندان هم رفته اند و آثار وضعی اجرای حکم آنها نیز رفع شده است، در خصوص این افراد از دستگاه قضایی استعلام می شود و دستگاه قضایی نسبت به این افراد پاسخ خود را می دهد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: منطقی است که برای احراز برخی پست های حساس ممکن است فردی حتی محکوم هم نشده باشد اما شرایط احراز آن پست را نداشته باشد.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: البته به طور قطع، دولت یازدهم با توجه به شعار قانونگرایی درخصوص انتخاب افراد دقت لازم را خواهد کرد تا مشکلی پیش نیاید.

کد خبر: 49866

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT