پربازدیدترین ها

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: تلاش هایی از سوی یک جریان وجود دارد تا گفتمان اعتدال را مصادره و آن را به ضد خود تبدیل کند.

حبیب الله عسگراولادی تبیین گفتمان اعتدال از سوی رییس جمهور منتخب را یک ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: رییس جمهور منتخب در سخنرانی های پس از اعلام نتایج انتخابات مطالب خوبی را در مورد اعتدال مطرح کردند که این موضوع کمک می کند، مردم با شاخصه ها و مولفه های موردنظر ایشان در مورد واژه اعتدال بیشتر آشنا شوند. اعتدال به عنوان یک گفتمان هنوز مورد تردید است؛ چرا که زمان می برد تا به اعتدال به عنوان یک گفتمان برسیم.

وی هم چنین اظهار کرد: چینش اعضای کابینه، کارکرد و کارنامه دولت حداقل در یک سال آینده را برای ارزیابی واژه اعتدال باز می کند و می شود در این افق با رصد هوشمندانه و نقد منصفانه، رییس جمهور منتخب را حمایت صمیمانه و مشفقانه کرد.

عسگراولادی با بیان این که تلاش هایی وجود دارد که یک جریان، گفتمان اعتدال را مصادره کند و آن را به ضد خود تبدیل کند، خاطرنشان کرد: همانطور که در دوران اصلاحات از واژه اصلاحات و توسعه سیاسی سوءاستفاده شد و از دل آن آشوب ۱۸ تیر ۷۸ سربر آورد. مراقبت رییس جمهور منتخب و هوشیاری جامعه سیاسی باعثمی شود این مصادره صورت نگیرد و البته من فکر می کنم آقای روحانی به اندازه کافی این هوشمندی را داشته باشد که نگذارد چنین مصادره ای صورت گیرد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه مهم ترین مولفه اعتدال و اعتدال گرایی را حرکت در صراط مستقیم الهی براساس رهنمودهای امام(ره) و رهبری معظم انقلاب دانست و گفت: تعیین سیاست های کلی کشور براساس نص قانون اساسی به عهده رهبری معظم انقلاب است و رییس جمهور باید در چارچوب آن حرکت کند و هر حرکتی خارج از این چارچوب برخلاف اعتدال است.

وی هم چنین نقش رسانه ها در تبیین گفتمان اعتدال گرایی را مورد توجه قرار داد و گفت: رسانه ها نقش کلیدی در حرکت جامعه به سوی اعتدال دارند این نقش با نقد منصفانه و سازنده و حمایت صمیمانه و مشفقانه از دولت امکان پذیر است.

کد خبر: 55110

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT