پربازدیدترین ها

عضو کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه نظارت بر پوشش اسلامی و برخورد قانونی وظیفه دولت است، گفت: دولت روحانی اگر بخواهد روند فعلی را در حوزه عفاف و حجاب ادامه دهد، به عنوان نماینده مجلس اعتراض خواهم کرد.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرب و شتم یک خانم محجبه هنگام امر به معروف و نهی از منکر گفت: وقتی سیاست دولت مخصوصا توسط شخص آقای احمدی نژاد بارها چراغ سبز به بدحجابی و بی حجابی نشان می دهند و یا اینکه ایشان در پاسخی که به سوال مسئله قانون عفاف و حجاب می دهند، تقریبا اینگونه مسائل را مسخره می کنند نتیجه این رویکردها اینگونه حوادثخواهد بود.

وی افزود: با استمرار رویکرد غلط در حوزه حجاب و عفاف، افرادی که در این مسایل سهل انگار هستند، جری و طلبکار خواهند شد.

مطهری با بیان اینکه از سال ۸۵ راجع به دیدگاه لیبرالی دولت در حوزه فرهنگی هشدار داده بود، گفت: قبل از اینکه وارد مجلس شوم، بحثلیبرال بودن دولت در حوزه فرهنگی را مطرح کردم و بعد از ورود به مجلس نیز این موضوع را گفتم اما متاسفانه طرفداران متعصب دولت با این حرفها مخالفت می کردند و امروز همان ها دارند حرف های ما را تکرار می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضرب و شتم و برخورد با کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند حاصل رویکرد فرهنگی دولت است، گفت: متاسفانه هیچگونه نظارتی برای پوشش اسلامی در جامعه امروز ما وجود ندارد و گاهی با صحنه های ناهنجار مواجه می شویم در حالی که وظیفه دولت است تا ضمن نظارت بر پوشش اسلامی در جامعه با موارد ناهنجار برخورد مناسب داشته باشد.

وی با بیان اینکه با وجود دولت احمدی نژاد نمی توان کاری برای دفاع از امر به معروف و نهی از منکر و برخورد با ناهنجاری های اخلاقی کرد، اظهار داشت: اگر این مسائل را مطرح کنیم آقای احمدی نژاد می آیند در پاسخ می گویند که مردم ما گل و چنین و چنان هستند و خودشان همه چیز را رعایت می کنند. خب، حرف ما همین است که همین مردم گل، گاهی به شکل نامناسب در جامعه ظاهر می شوند.

مطهری با بیان اینکه طبق دستور اسلام، دولت وظیفه دارد بر پوشش اسلامی نظارت کند، تاکید کرد: آن مرحله از امر به معروف و نهی از منکر که مستلزم برخورد قانونی است وظیفه دولت است نه وظیفه مردم. دولت متاسفانه این حکم را قبول ندارد و تاکنون از زیر بار این حکم شانه خالی کرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند که در دولت یازدهم شرایط فرهنگی کشور تغییر خواهد کرد، اظهار داشت: دولت آینده هم باید سیاست های درست فرهنگی داشته باشد چون اگر بخواهد روند فعلی را ادامه بدهد ما به عنوان نماینده مجلس اعتراض خواهم کرد.

کد خبر: 55125

نظرات شما
ارسال نظر

سرگرمی
عکس و فیلم
سلامت
دانلود و IT